seznam penalty má za pět

Smolař sudí Orel: Penalty píská obráceně, už se netrefil třikrát!

Pavel Orel
Zdroj: Profimedia
Pavel Orel
Téma:

Penalta pro Slavii v zápase proti Teplicím? Okamžik, který rozpoutal vášně už v prvním kole nové sezony. Tým z Edenu vyhrál, tři body ho netěší, Tepličtí cítí křivdu, ale nejhůř je asi rozhodčímu Orlovi. Ten už se v penaltách mýlil potřetí v posledních pěti zápasech!

Ten okamžik před odpískáním penalty pro Slavii byl opravdu podivný. po Frydrychově hlavičce, kterou zblokoval teplický zadák Vondrášek uběhlo několik sekund, Severočeši už hnali do protiútoku, ale na sudího Orla naléhal slávista Altintop.
 

A pak opravdu, přišel hvizd a sudí zničehonic otočil a ukázal na penaltu! Teplice protestovaly marně. Altintop, který si zřejmě pokutový kop vymodlil, sám skóroval a vzápětí se hráči Slavie začali hurónsky radovat.Po utkání poslal omluvu i samotný šéf Slavie, zklamaní hráči Teplic pak spíš mluvili o vlastních neproměněných šancích. Rozhodně nebyli horším týmem.


Ale v hlavě sudího Orla se už asi honily úplně jiné myšlenky. Musel si uvědomit, že zpackal další zápas v krátké době a že ho zřejmě zase nemine trest. K verdiktu se ale vyjadřovat nemohl: "Informace jsem podal komisi rozhodčích, ale nepřísluší mi dále cokoli komentovat do médii. Děkuji za pochopeni," sdělil televizi NOVA.

A tak kdoví, jestli právě tahle penalta nebude osudová. Jak se říká: třikrát a dost...


První velký průšvih postihl Pavla Orla 16. dubna. V utkání Plzně se Slováckem skočil na špek Martinovi Zemanovi a ukázal na značku pokutového kopu, ze kterého Viktoria zvýšila na 2:0 a pohodlně došla ke třem bodům.


A sudí Orel si vyslechl přísný trest: dva zápasy nucené pauzy. Do ligy se ale ještě vrátil a stihl odpískat vršovické derby mezi Slavií a po něm i severočeské mezi Jabloncem a Libercem.


Jenže pak přišel další průšvih: V utkání Brna s Plzní tentokrát Viktorii penaltu upřel. Souboj stopera Pavlíka s Michaelem Krmenčíkem vyhodnotil jako čistý, ale dle komise rozhodčích se pískat měla. Následoval další trest, tentokrát na jeden zápas, který znamenal konec sezony.


Po prázdninách už ale Pavel Orel nominaci na první ligu dostal a to rovnou do Edenu, kde se před domácím publikem představila ostře sledovaná Slavia.


A byl tu třetí průšvih: Oba týmy potvrdily, že penalta zapískaná nesmyslně. Korunu nasadil Orel o chvíli později, když tentokrát při faulu na Altintopa zavřel oči.


Penalty prostě nejsou silná stránka tohoto devětadvacetiletého rodáka z Hradce Králové...

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program