Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video druhý triumf nepřidá

Sagana na Vueltě srazila motorka! Zaplatí pokutu a v závodě končí

Peter Sagan
Zdroj: YouTube.com
Peter Sagan

Na letošní Vueltu nebude Peter Sagan vzpomínat v dobrém. Připsal si sice jeden etapový triumf, ale během sobotní pasáže slavného závodu srazil slovenského cyklistu nepozorný řidič doprovodného motocyklu. A důsledky? Nejen, že závodníka možná připravil o druhý etapový triumf, ale Sagan musel z Vuelty kvůli zraněním dokonce odstoupit. Není divu, že byl pořádně naštvaný.

Ke kolizi došlo asi 10 kilometrů před cílem. Sagan se držel vedoucí skupinky závodníků a pak to přišlo. K zemi ho poslal řidič doprovodné motorky. V cyklistovi bouchly saze a vztek si vybil bouchnutím do lékařského vozu, poté kopl do motorky i do svého kola.


A pořadatelé se s rozčíleným Saganem nemazlili. Za vyhrožování, urážky a poškození dobrého jména cyklistiky musí zaplatit pokutu 300 švýcarských franků, což je v přepočtu asi 7500 korun.


Srážku s doprovodným motocyklem odnesl jezdec nejen ztrátou kontaktu s pelotonem, ale také zdravotní újmou. Podle týmu Tinkoff-Saxo jde o popáleniny prvního a druhého stupně na levé straně těla od bederní části až k bérci. Kromě toho má na levém předloktí krevní podlitinu.„Týmový lékař v součinnosti s našimi sportovními řediteli na Vueltě rozhodli, že Sagan nemůže v závodě pokračovat. Odletí domů hned, jak to bude možné,“
uvedli zástupci stáje.


Sagan v cíli v pořadí osmé etapy připomněl, že to není poprvé, co motorkář ohrozil některého ze závodníků. „Když už musejí motorky projíždět mezi jezdci, měli by být velmi opatrní a ne bezohlední. Podle mě neberou bezpečnost závodníků vážně. Naštěstí nemám žádná vážná zranění, ale dokážete si představit, co by se stalo, kdyby mě přejel? Vždyť taková motorka váží až 200 kg!“ uvedl.
 


„Tyhle incidenty se poslední dobou stávají nějak často. Závodníci jsou zticha a pak všechno v tichosti projde. Například v San Sebastianu shodili Van Avermaeta v kopci. Motorkář, který neumí jezdit...,“
čertil se vítěz druhé etapy letošní Vuelty.

Bezpečnost cyklistů by měla být podle čtyřnásobného vítěze bodovací soutěže na Tour de France na prvním místě. „Jsem zvědavý, jestli se po mém pádu něco změní. Ale asi ne. Rozhodně by se ale mělo v tomto směru něco změnit,“ doplnil Sagan.

 

VUELTA A ESPAŇA 2015,,Priatelia, mám za sebou celkom pekný deň… Mohla to byť dobrá etapa, som si pomyslel pred štartom....

Posted by Peter Sagan on 29. srpen 2015

 

pha tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:45 03:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (13)

 • Nova Sport 2

  • 00:35 02:15

   Ragby: Wales - Anglie

   02:15

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:45

   Czech Open 2019

   15:00

   Cyklomagazín (3)

Celý Program