Fotbal

Smolař Karius může restartovat kariéru. Šance se rýsuje v Turecku!

Loris Karius
Zdroj: Profimedia
Téma:

Na poslední finále Ligy mistrů si mnozí pamatují díky brankáři Lorisovi Kariusovi. Ten totiž zpackal, co jen mohl. Dvě hrubé chyby stály Liverpoolu celý zápas. Ten byl pro německého gólmana možná nejdůležitější v kariéře. Mnozí Kariuse odepisovali a dokonce mu předpovídali předčasný konec kariéry. Pětadvacetiletý nešťastník má ale podle britských a tureckých médií namířeno do Besiktase Istanbul, kde by mohl kariéru restartovat.

Z Kariuse si po nepovedeném zápase dělali srandu fanoušci, ale i některé kluby. V tom druhém případě to možná nebylo o zesměšnění nešťastného gólmana, ale o tom se díky němu zviditelnit. Vždyť Kariusovi přišla nabídka i ze čtvrté italské ligy a to by byl velký skok – chytat v Premier League za Liverpool a pak jít do takového fotbalového pralesa...

 

Jenže v případě Lorise Kariuse by to byla možná i záchrana. Vždyť teprve pětadvacetiletý brankář přemýšlel i o konci kariéry. Laso mu však podle britských i tureckých médií hodil Besiktas Istanbul. Patnáctinásobný šampion turecké nejvyšší soutěže by tak vyřešil odchod brankáře Fabriho, který přestoupil do Fulhamu.

 

 

Britská i turecká média se shodují, že má Karius odejít do Besiktase na dvouleté hostování. V Liverpoolu už s ním dávno nepočítají, jelikož získali Brazilce Alissona, který se stal nejdražším brankářem v historii. Anglický celek za něj zaplatil AS Řím přes 70 milionů eur, což je v přepočtu 1,8 miliardy korun.

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Závod Zbraslav - Jíloviště

   11:40 11:55
   11:55

   Off-road Maraton (2)

   12:15

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   12:25

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   12:35

   MotoGP - VC Katalánska (kvalifikace Moto3)

   13:30

   MotoGP - VC Katalánska (kvalifikace MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   11:35 12:00
   12:00

   UFC Reloaded (63)

   12:40

   Magazín NBA Action (32)

   13:05

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   15:05

   ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020

   16:10

   Nova Cup - Opava

Celý program