Fotbal

Smolař Karius může restartovat kariéru. Šance se rýsuje v Turecku!

Loris Karius
Zdroj: Profimedia
Téma:

Na poslední finále Ligy mistrů si mnozí pamatují díky brankáři Lorisovi Kariusovi. Ten totiž zpackal, co jen mohl. Dvě hrubé chyby stály Liverpoolu celý zápas. Ten byl pro německého gólmana možná nejdůležitější v kariéře. Mnozí Kariuse odepisovali a dokonce mu předpovídali předčasný konec kariéry. Pětadvacetiletý nešťastník má ale podle britských a tureckých médií namířeno do Besiktase Istanbul, kde by mohl kariéru restartovat.

Z Kariuse si po nepovedeném zápase dělali srandu fanoušci, ale i některé kluby. V tom druhém případě to možná nebylo o zesměšnění nešťastného gólmana, ale o tom se díky němu zviditelnit. Vždyť Kariusovi přišla nabídka i ze čtvrté italské ligy a to by byl velký skok – chytat v Premier League za Liverpool a pak jít do takového fotbalového pralesa...

 

Jenže v případě Lorise Kariuse by to byla možná i záchrana. Vždyť teprve pětadvacetiletý brankář přemýšlel i o konci kariéry. Laso mu však podle britských i tureckých médií hodil Besiktas Istanbul. Patnáctinásobný šampion turecké nejvyšší soutěže by tak vyřešil odchod brankáře Fabriho, který přestoupil do Fulhamu.

 

 

Britská i turecká média se shodují, že má Karius odejít do Besiktase na dvouleté hostování. V Liverpoolu už s ním dávno nepočítají, jelikož získali Brazilce Alissona, který se stal nejdražším brankářem v historii. Anglický celek za něj zaplatil AS Řím přes 70 milionů eur, což je v přepočtu 1,8 miliardy korun.

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:30 20:10
   20:10

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira

   20:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   20:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   19:00 20:30
   20:30

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   21:00

   UFC Reloaded (38)

   21:45

   UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

Celý program