dva tituly za dva dny

Šmicer se raduje z titulů. Ještě, že jsem ten dres Sparty neoblékl dříve

Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 26. 6. 2020
Téma:

Krásné období prožívá v současné době Vladimír Šmicer. Jeho dva srdcové kluby Slavia Praha a Liverpool získaly titul pouhý den po sobě. Liverpool navíc poprvé po třiceti letech. A další z jeho bývalých klubů ještě k tomu postoupil zpět do první ligy, takže se opět ukázalo, jaké je Šmicer "Štístko".

Ve středu získala Slavia mistrovský titul již tři kola před koncem ligy a o den později se ten stejný kousek povedl Liverpoolu, který má ligový triumf zajištěn dokonce sedm kol před koncem. Z těchto výsledků má v Česku asi největší radost Vladimír Šmicer, který v obou týmech strávil dlouhá léta a přirostly mu k srdci.


"U Slavie jsem měl to štěstí, že jsem mohl být na stadionu, tam to bylo krásný, být u toho je vždycky lepší, než to sledovat na dálku, takže tam jsem si to užil," neskrýval svou radost. "Hlavně v zápase proti Plzni, první proti druhému, ukázali, že jsou nejlepší, takže to byl krásnej večer," prozradil, jak moc si užil slávistický titul.

 

Ten liverpoolský nebyl tolik emotivní, neboť se zrodil v zápase konkurenčního Manchesteru City a ne během utkání Reds. "Včera jsem byl na tenisovém turnaji, takže jsem to jenom sledoval prostřednictvím mobilu. Ale když jsem viděl, že to skončilo 2:1, tak jsem věděl, že Liverpool má titul. Bylo to fakt příjemný, vědět, že po třiceti letech se to povedlo," přiznal, že tuto událost živě nesledoval."Udělat titul po třiceti letech je obrovská událost, je jenom hrozná škoda, že si to člověk neužije na tom stadionu a s fanoušky, to trochu kalí tu radost,"
poukázal bývalý reprezentant na nevýhodu formy, jakou se Liverpool k titulu dostal.


Na oslavu ještě neměl čas, jelikož v pátek musel ráno brzy vstávat, ale předpokládá, že o víkendu se naskytne možnost vzácný okamžik zapít: "Abych řekl pravdu, tak jsem ještě neslavil, ale teď máme víkend před sebou, tak si myslím, že se najde nějaká příležitost buď dneska, nebo zítra, ale nic naplánovaného nemám, spíš to bude spontánní."
 

Vítěz Ligy mistrů z roku 2005 ale nesleduje pouze Slavii s Liverpoolem. Místo v jeho srdci mají i další dva kluby, kterými prošel. Přes Lens se dostal ze Slavie do Liverpoolu a poté se do Prahy vrátil přes další francouzský klub, Bordeaux.


„Já sleduju všechny bývalé kluby, takže i Lens a Bordeaux, a Lens navíc postoupil z druhé ligy do první,“ vzpomněl na další úspěch jeho bývalého klubu. Jediné Bordeaux z jeho bývalých týmů tak letos neslavilo úspěch. V Ligue 1 skončilo na dvanáctém místě.Svou pověst štístka ale potvrdil i ve prospěch rivalské Sparty. Na konci května oblékl na exhibičním fotbalovém utkání dres hokejové Sparty a ta fotbalová od té doby vyhrála všech svých 8 utkání.„Jsem rád, že jsem ho oblékl až takhle pozdě, (smích) kdyby to bylo na začátku sezony, tak by to mohlo ohrozit titul,“ prohodil s úsměvem.Z nadávek fanoušků za tuhle situaci si těžkou hlavu nedělá, chápe, že načasování je čistě náhodné. Ve Spartě však vidí důvod jejích nedávných úspěchů. "Sparta se trošku zklidnila, začala konečně trefovat sestavu, ti kluci si zvedli sebevědomí, a tak hrají lépe," uzavřel.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program