pozitivní test

Slukové se rozpadl sen o olympijské rozlučce, covid ji vyřadil z turnaje

Jiří Průša
Jiří Průša
Aktualizováno 12:02
22.7. 2021 11:02

Markéta Nausch Sluková má potvrzený pozitivní test na koronavirus, takže kvůli povinné izolaci se nebude moci spolu s Barborou Hermannovou účastnit olympijského turnaje. Ten měl být jejím rozloučením s kariérou.

V úterý měl pozitivní test na koronavirus její manžel a trenér Simon Nausch a ve čtvrtek se bohužel stejný výsledek dozvěděla i sama Markéta Nausch Sluková.

 

Podle striktně daných pravidel proto musí nastoupit do desetidenní karantény, což bohužel znamená, že spolu s Barborou Hermannovou nebudou moci nastoupit ke svým zápasům, a na turnaji tak končí, aniž by do něj nastoupily.

 

Pozitivní test potvrdila sama 33letá volejbalistka. "Bohužel se mi potvrdil pozitivní test, což pro mě znamená odchod na minimálně deset dnů do karantény a zároveň to znamená pro mě i Báru, že do zápasů na olympijských hrách vůbec nezasáhneme," uvedla prostřednictvím agentury Sport Invest.

"Nevím, co k tomu víc říct, teď převažuje obrovské zklamání. Vím, že se ve světě dějí výrazně horší věci, ale v tom našem sportovním mikrosvětě je pro mě strašně smutné, že jsme s Bárou musely ukončit naši cestu sem do Tokia, které mělo být naším vrcholem, takovýmto způsobem," dodala smutně.

 

"Nevím, jak s tím vším naložit. Už jsme si poplakaly, už jsme si zanadávaly, pak znova poplakaly," popsala, jak se svou parťačkou zareagovala na smutnou zprávu. "Doufám, že nebudou další sportovci následovat, protože tohle je noční můra každého sportovce," myslí také na ostatní členy výpravy.

 

Nausch Sluková už dříve uvedla, že kvůli vrcholu kariéry dokonce odložila těhotenství a olympiáda v Tokiu měla být její rozlučka s kariérou. Bohužel se tato rozlučka konat nebude.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program