Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.2. 2016 14:48
video ten se toho nebojí

Slovenský mladík děsí Švédsko. Dva poslal k ledu, pak ho uklidili

Zdroj: YouTube.com

Na severu o sobě dává vědět nový slovenský objev. Filip Lešťan sice nestřílí tolik gólů, ale od jeho pěstí se doslova jiskří. Dokázal ustát i bitku proti třem protihráčům a porval se i o uplynulém víkendu.

Lešťanovi je sice zatím teprve 18 let, ale ve Švédsku už si stačil udělat jménu. Rozkoukával se v juniorské lize ještě v dresu Lulea, ale od nové sezony už hraje v Jönköpingu. V soutěži dvacetiletých hokejistů stihl během 18 zápasů nasbírat už 109 trestných minut.

 

V lednovém utkání s Örebro si slovenský rebel vyšlápl na jednoho z protihráčů a když ho skolil k zemi, už měl na zádech další dva. Jenže ani to ho nezlomilo. K ledu šel i druhý rival a pak Lešťana radši rozhodčí uklidili za mantinely.
 

Další bitku pak Lešťan absolvoval v pátek. Tentokrát si ho chtěl podat zadák Färjestadu a byla k vidění opravdu drsná potyčka bez vítěze. "Nechtěl jsem se bít, všechno vzniklo ve hře o puk. Jenže jsem dostal tři rány, tak jsem se musel bránit," popisoval pak pro sportky.sk.
Ale trenérům se jeho hra prý líbí. Dokonce dostal pozvánku do prvního týmu a už odehrál šest zápasů. Statistiky nemá nic moc. Ani gól, ani nahrávka. Ale v kolonce trestných minut má už zapsáno číslo 6.
 

ram TN.cz