Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

spory kvalifikace ms

Dusno u Slováků! Šlágr s Anglií provází spory, hvězdy se bouří

Juraj Kucka a Martin Škrtel
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Slovenska za sebou sice mají na rozdíl od těch českých úspěšné EURO, nicméně před začátkem kvalifikačních bojů o světový šampionát panuje u našich sousedů dusná atmosféra. Do tamního fotbalového svazu se dokonce pustily největší hvězdy slovenského výběru.

Slováky čeká už 4. září velký šlágr. Na stadionu v Trnavě přivítají hvězdný anglický výběr, mělo by jít o svátek fotbalu, místo toho však okolo tomuto utkání předchází velké spory uvnitř slovenského fotbalu.
 

Ty se točí především kolem dvou hlavních témat. Jedním z nich jsou ceny vstupenek na střetnutí s reprezentací Albionu. První věc, která pořádně zvedla fanouškům mandle, byl fakt, že se do prodeje dostala pouze třetina lístků z kapacity stadionu. Druhým faktorem je cena lístků. Ta působí jako červený hadr na býka dokonce i na hvězdy v řadách slovenské reprezentace Juraje Kucku a Martina Škrtela.
 

"Hlavně, že ten fotbal hrajeme pro lidi a chceme, aby chodilo na stadiony co nejvíc fanoušků, ale cena lístků je taková, jaká je," opřel se do cen vstupenek na zápas, které jsou za 28 a 58 eur (cca 756 a 1 567 Kč), na instagramu Kucka. Záložník AC Milán poukazuje na to, že si kvůli vysokým cenám spousta lidí rozmyslí cestu přímo na stadion a raději bude sledovat zápas v televizi. "Mrzí mě to kvůli těm, kteří nás chtěli přijít povzbudit, vzít své děti a rodiny, ale bohužel si to nemůžou dovolit. Když k tomu připočítají ještě cestu, protože ne všichni jsou z okolí Trnavy, tak si to většina rozmyslí a podívá se na to radši doma v televizi. A když už někdo chce jít, tak nemůže, protože v prodeji je málo lístků. Atmosféru budou dělat angličtí fanoušci, protože jich bude víc než našich. Smutné," přisadil si.


 

A Martin Škrtel přispěchal se souhlasným komentářem. "Slovenský fotbalový svaz opět potvrdil své kvality tak jako několikrát předtím!" napsal. Svaz ale ústy svého tiskového mluvčího pro Šport24.sk kontroval, že při určování cen vycházel z ratingu soupeře a slovenské reprezentace a také z historické zkušenosti, kdy ceny na Španělsko či Rusko byly v minulosti v podobných cenových relacích.
 

Ceny vstupenek ale nejsou zdaleka jediným problémem, který způsobil rozkol ve slovenské reprezentaci. Velká aféra je spojená i s Miroslavem Stochem. Ten je oporou istanbulského Fenerbahce, ve výběru kouče Jána Kozáka však jeho jméno nenajdeme. "Uznávám ho jako hráče, dal jsem mu strašně moc prostoru. Po mistrovství Evropy ale nastala jedna situace a já si s ním neumím představit další spolupráci," vysvětloval Kozák.

Martin Škrtel a Juraj Kucka
Zdroj: Profimedia Martin Škrtel a Juraj Kucka

Co se stalo? Ke konfliktu došlo v letadle po cestě slovenských fotbalistů z evropského šampionátu ve Francii. Trenérovi se nelíbilo, že na palubě hrála nahlas hudba a hráči se bavili. Ti mu na to měli odvětit, že nejedou z pohřbu, ale úspěšného turnaje.
 

Právě Stoch odnesl konflikt nejvíce. Už v minulosti měl v reprezentaci problémy, když jej nejprve před pěti lety vyřadil tehdejší kouč Weiss kvůli jízdě pod vlivem alkoholu. Pod Kozákem později během kvalifikace odmítl nastoupit na závěr zápasu proti Lucembursku, načež byl opět vyřazen z repre. Na EURO jej nicméně Kozák nominoval, při jeho návratu však opět byl oheň na střeše.

Ani tento případ nenechal chladným Juraje Kucku. "Během kvalifikace a šampionátu jsem říkal, že jsme super parta a tým, který drží spolu. A tak bych se chtěl i postavit k této situaci. Miňo není sám, který udělal chybu, a tím nemyslím jen hráče," naznačil. "O to víc mě mrzí, že trpí za to, co se stalo. Možná je za tím i jeho minulost, ale myslím, že ta je už dávno vysvětlená," řekl pro športky.sk a svému kamarádovi vzkázal: "Miňo, respektuj tohle rozhodnutí a ber to jako výzvu. Věřím, že to přijmeš jako chlap a nebylo to tvoje poslední slovo v reprezentaci. Svými výkony v klubu o tom přesvědčíš, protože na to máš. Drž se."
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:20 15:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:30

   The Boodles 2019

   16:30

   Element (390)

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 14:20 14:35

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:00

   Běhej lesy – Vysočina

   19:15

   Spartan race – Dolní Morava

   19:30

   Czech rally 2019 (4)

Celý Program