Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

mistrovství evropy

Slovenskou hymnu Maďaři vypískali, nakonec se ale smál Hapal

Choreo na zápas Maďarsko - Slovensko
Zdroj: Profimedia
Choreo na zápas Maďarsko - Slovensko

Slovenská fotbalová reprezentace zvládla těžký úkol. V derby proti Maďarsku v Budapešti vyválčila důležité vítězství 2:1. Zápas ale doprovázely emoce a samotní fotbalisté přiznali, že je hnacím motorem za triumfem byl pískot publika při hymně.

Hrdinou zápasu se stal Róbert Boženík, který v 56. minutě strhl podruhé vedení na stranu Slovenska a tým vedený českým trenérem Pavlem Hapalem těsnou výhru i tříbodový zisk uhájil.


„Musím se přiznat, že jsem hymnu díky pískotu ani neslyšel. Nevěděl jsem, jestli mám zpívat, nebo co mám vlastně dělat. Ale nás to vyhecovalo, byla to opravdu skvělá motivace,“ vyprávěl střelec gólu po utkání.


Maďarští fandové se kromě pískotu vytasili ale také s parádním choreem, kdy se nad sektorem jejich fanoušků vynořila podobizna uherského krále Matyáše Korvína.


Ve finále jim to ale nebylo nic platné. Radoval se i trenér Pavel Hapal na střídačce Slovenska. Vyšel mu odvážný tah se zařazením Roberta Boženíka do sestavy. A ten se odvděčil i gólem.


„Po prohře 0:4 jsme se rehabilitovali našim fanouškům. Byl to výborný zápas z obou stran a my jsme nakonec byli ti šťastnější. Klíčové bylo, že jsem soupeře vysoko napadali,“ liboval si Hapal.


„Své si užil také brankář Martin Dúbravka. Létaly ke mně různé předmět, mince i lahve. Kdyby jsem to všechno posbíral, asi bych si koupil i dobrou večeři," odlehčil téma brankář Martin Dúbravka.


V základní sestavě Slovenska nastoupil i David Hancko, který se stal nedávno posilou pražské Sparty. Spolu s ním se o úspěch postarali také gólman Martin Dúbravka nebo Marek Hamšík. První gól dal Róbert Mak.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program