Aktualizováno 8.5. 2016 22:43
ms hokej 2016 další zápasy

Slovensko má další výhru na turnaji, Švédsko otočilo s Dánskem

Hokejisté Slovenska

Hokejisté Slovenska si na mistrovství světa v Rusku připsali další výhru, když v nedělním zápase porazili výběr Francie 5:1. Švédsko po dramatickém utkání nakonec zvítězilo nad severskými sousedy z Dánska 5:2.

Hokejisté Slovenska zvládli i druhé utkání na mistrovství světa v Rusku, když porazili Francii 5:1.

Spolu s favority celého turnaje Kanadou a Finskem tak zůstávají v základní skupině B v Petrohradu stoprocentní. Slováci sice inkasovali jako první už po 69 vteřinách hry, ale vývoj ještě do první přestávky otočili.

Francie - Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Perret (Beron) - 4. Sekera (L. Hudáček, Viedenský), 14. Graňák (Dravecký, Lušňák), 35. Bakoš (Meszároš, Sersen), 36. L. Hudáček (Jurčo, Viedenský), 58. Jaroš (Viedenský, Jurčo).

Více o hokejovém MS v Rusku najdete ZDE!

Hokejisté Švédska porazili na mistrovství světa v Moskvě Dánsko 5:2 a po dvou zápasech mají na kontě pět bodů stejně jako česká reprezentace, s kterou se utkají v pondělí.

Oba týmy se se shodným skóre dělí o první místo ve skupině A. Dánsko sice v severském derby vedlo, ale Švédové čtyřmi góly ve druhé třetině otočili vývoj zápasu.

Švédsko - Dánsko 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Rosén (Fantenberg, Ritola), 29. Backlund (Ericsson, Omark), 38. Nygren (Omark, Sundström), 39. Backlund (Ericsson, Omark), 50. Nyquist - 16. Ehlers (J. Jensen, Eller), 60. J. Jensen (Bjorkstrand, Green).