Ivan Kružliak

Komise rozhodčích ho popravila, říká zkušený sudí o chybujícím kolegovi

Rozhodčí Ivan Kružliak a bývalý rozhodčí Roman Slyško
Zdroj: Profimedia
Rozhodčí Ivan Kružliak (vlevo) a bývalý rozhodčí Roman Slyško
Jiří Průša
Jiří Průša
25.2. 2021 13:42
Téma:

Slovenský fotbal už více než týden řeší velkou chybu rozhodčího Ivana Kružliaka, který v prvoligovém utkání odpískal nesmyslnou penaltu. Komise rozhodčích mu dala exemplární trest, což kritizuje bývalý sudí Roman Slyško, jenž pískal i na mistrovství světa.

Jak to celé začalo? Ivan Kružliak odpískal v zápase Trenčína s Dunajskou Stredou v závěru zápasu nesmyslnou penaltu pro hostující Dunajskou Stredu, hosté ji proměnili, a díky tomu remizovali 3:3.

 

Sám rozhodčí se po zápase omluvil ještě na stadionu trenérovi domácích a následně prostřednictvím médií i celé fotbalové veřejnosti. Komise rozhodčích SFZ ale byla neúprosná a Kružliakovi dala trest na šest zápasů s následným odsunem do druhé ligy do konce sezony.

Špatně vyhodnocený penaltový zákrok je v čase 6:35

Roman Slyško, bývalý velezkušený rozhodčí, se svého kolegy zastal a tvrdě se opřel do Komise rozhodčích. "Rozhodčí není zastřešovaný klubem, ani městem. Je to právě komise rozhodčích a národní svaz, kdo mu musí poskytnout pocit důvěry, bezpečí a ochrany," napsal pro slovenský deník Šport.

 

"Komise rozhodčích selhala ve své funkci na plné čáře a v politickém slovníku je zralá na demisi. To by ale museli mít její členové kousek sebereflexe," nešetřil Slyško slovenskou komisi.

 

Kružliak působí i na mezinárodní scéně, ale tento verdikt ho pravděpodobně připraví o EURO "Ružbarský (šéf komise rozhodčích - pozn. redakce) a kolektiv svým nemorálním rozsudkem de facto vyřadili Kružliaka z účasti na EURO. Nejen Kružliaka, ale celý jeho tým," pokračoval Slyško.

 

Přitom slovenská účast mezi sudími na vrcholné evropské akci by podle Slyška byla úspěchem celého svazu. "Uvědomme si, že účinkování rozhodčích ze Slovenska na úrovni Ligy mistrů nebo seniorského závěrečného turnaje v Evropě nebo v rámci FIFA je doslova zázrak," zhodnotil sudí, který pískal Ligu mistrů i mistrovství světa.

 

"Takže, když se to pokusím celé shrnout, Komise rozhodčích SFZ vedená Mariánem Ružbarským 'popravila' našeho elitního rozhodčího exemplárním trestem," postežoval si Slyško. Vadilo mu také, že trest byl oznámen v den, kdy Kružliak pískal zápas Evropské ligy mezi Lille a Ajaxem.

 

"Předseda komise žádal, aby se mu Ivan Kružliak omluvil. Netuším za co. Zkusme se však zeptat Mariána Ružbarského, jestli se on omluvil Komisi rozhodčích v roce 2006, když nebyl schopný splnit limity na fyzických testech před MS v Německu, kde byl nominovaný jako náhradní asistent," dodal Slyško na závěr.

Rozhodčí někdy může ovlivnit zápas více než písknutou penaltou. Tenhle sudí rovnou zabránil gólu:

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program