Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ZOH 2018 sportovní tragédie

Slovenské slzy: Biatlonistky, která se zhroutila, se zastal i Habera!

Paulina Fialková a Pavol Habera
Zdroj: Profimedia / instagram
Paulina Fialková a Pavol Habera

Jinde by jí zatratili, na Slovensku ale dnes prožívají příběh biatlonistky Paulíny Fialkové. Nadějná olympionička rozbíhala smíšenou štafetu, jenže na prvním střelbě netrefila sedm z osmi ran a musela na čtyři trestná kola. Po dojezdu se pak přímo v rozhovoru rozplakala…

"Vůbec nevím, co se stalo. Po nástřelu jsem šla na první ležku s vědomím toho, že musím reagovat na vítr, ale vůbec mi to nepadalo. Pokazila jsem to celému týmu, musím se všem omluvit,“ plakala do kamer slovenské stanice RTVS.

Místo čtyř kol pak odkroutila omylem jen tři a dostala dvouminutovou penalizaci. „Pokazila jsem si dojem z téhle olympiády, ani nevím, co mám dál dělat. Bude ještě ženská štafeta, ale asi by mě měla trenérka vyměnit, protože po tomto výbuchu nebudu schopná závodit,“ dodala psychicky zlomená Fialková.


Trenérka Anna Murínová si ale myslí, že pochybení nemohla Fialková ovlivnit a zřejmě u ní došlo k poškození hledí. „Věřím, ž to nebyly její chyby, ale stalo se něco s mechanikou,“ přemýšlela.


Uplakanou Fialkovou nakonec začali lidé na Slovensku litovat a podpora přišla i od samotného Paľa Habery. „Bylo mi jí strašně, strašně líto. Myslíte, že existuje nějaký sportovec a člověk, který by chtěl zažít něco podobné? V závodech, kde nejedete za sebe, ale i za ostatní kamarády, za svou zemi? Za 60 sekund se vám zhroutí celý svět,“ napsal známý zpěvák a porotce soutěže Superstar.

 

 

Jasné,že som to sledoval a bolo mi jej @paja.fialkova srašne,strašne ľuto.Myslíte,že existuje nejaký športovec a človek,ktorý by chcel zažiť niečo podobné? V pretekoch,kde nejdete za seba, ale aj za ostatných kamarátov a za svoju krajinu? Za 60 sekund sa vám zruti celý svet. Je to váš svet-vaše povolanie, vaša hrdost, je to to, čo viete robiť najlepsie zo všetkých ľuďí vo vašej krajine. Takíto ľudia maju talent, obrovsku pracovitosť a odvahu reprezentovať svoju krajinu!!Bola by to veľmi idylická predstava, keby všetko vyšlo.Dnes to Paulíne a ďalším našim nevyšlo.Áno-aj také veci sa stávaju.Netreba robiť z toho nejaku národnu tragédiu, veď je to fakt len ŠPORT! Teraz treba tychto ľuďí podržať a byť s nimi!!! Teraz sa ukážte ľudkovia, akí ste fanušikovia, keď niečo nevyjde! A prosím média, aby vážili v tomto a inych hodnoteniach športovcov slová ako -“ hanba, katastrofa” a podobne.Skuste si to sami!!Mimochodom toto dievča dosiahlo pred pár dňami na olympiáde svoj životný uspech (5miesto) a urobilo pre Slovensko viac ako 99,99% z nás. Fandím so zdravým rozumom

Příspěvek sdílel uživatel @ pavolhabera,

 

 Habera moc dobře věděl, že Fialková před pár dny Slovensku udělala svým výkonem radost. „Mimochodem tahle dívka dosáhla před pár dny na olympiádě svého životního úspěchu 5. místem a udělala pro Slovensko víc než 99 procent z nás,“ dodal.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Soupeřky si stěžují na Ester Ledeckou! Neuvěříte, s čím mají takový problém

Ester Ledecká dostala drsné ultimátum: Konec lyžování i snowboardu!

 

 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:05 18:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

 • Nova Sport 2

  • 18:10 18:35

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

Celý Program