Sporný moment

Slovan spílá rozhodčímu! Zkazil nám zápas, míní hráči

Roman Hubník v souboji s Musou

Fotbalisté Liberce byli po prohře s Plzní hodně rozladěný. Po dobrém úvodu, kdy vedli nad Západočechy 1:0, totiž utkání hodně ovlivnil sudí Proske a Slovan mu teď nemůže přijít na jméno.

Celá situace se odehrála mezi 20. a 30. minutou. Roman Hubník nejdříve dostal po právu žlutou kartu za ostrý faul. Následně si však nedával pozor a tvrdým zákrokem sestřelil i unikajícího Malinského. Píšťalka rozhodčího sice zapískala, druhá žlutá karta však nepřišla. Liberečtí hráči se následně na sudího Proskeho seběhli a žádali Hubníkovo vyloučení, přišlo však pouze žluté varování pro Alexandra Balutu.

Ten byl následně hodně frustrovaný a při protiútoku Plzně nesmyslně sestřelil Kayambu a Proske v tomto případě neváhal a druhou žlutou kartu ukázal, čímž ještě přiložil pod rozzlobený liberecký kotel.

Hosté pak v deseti dostali další tři góly a nakonec prohráli 1:4. Po zápase se však na sociálních sítích rozjela vášnivá diskuze, která hodnotí počínání sudího Proskeho. Z jeho výkonu se chtělo doslova zvracet libereckému týmu, což vtipně dokumentuje i jejich příspěvek, který umístili na Twitter.

Ke kontroverzní situaci se po zápase vyjádřil i trenér Slovanu Pavel Hoftych. "Roman Hubník měl jít ven. Jasná situace. Pro nás to bylo nefér," neskrýval rozhorčení liberecký kouč.

Ještě ostřejší byl však Hoftychův svěřenec Tomáš Malinský. "Pan rozhodčí měl asi zavřené oči. Já nevim, to je český fotbal no. Trapný, trapný, trapný," prohlašoval v emocích liberecký záložník v poločasovém rozhovoru.

mao TN.cz

• NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

18:05 20:05