Kvalifikace EL

Slovan si zahraje Evropskou ligu, kat Sparty měl namále

Slovan Bratislava postoupil do EL

Fotbalisté Slovanu Bratilslava si zahrají skupinovou fázi Evropské Ligy. Stačila jim k tomu porážka 3:2 na půdě PAOK Soluň. Namále měl i přemožitel Sparty Trabzonspor, který postoupil i přes prohru 0:2.

Slovan si do Řecka přivezl výhru 1:0 a rychle vykročil za postupem. Ve 38. minutě natáhl ke střele zpoza vápna Jurij Medvěděv a vymetl šibenici. PAOK mohl rychle vyrovnat, brankář Greif ale byl proti a fantastickými zákroky přiváděl domácí střelce k šílenství.

Krátce po poločase už bylo ale s jediným slovenským zástupcem v evropských pohárech zle. Během dvou minut dvakrát kapituloval a byl jeden gól od vyřazení. Ten naštěstí nepřišel. Naopak v 62. minutě se po závaru prosadil Vernon de Marco. V posledních minutách dokázal PAOK jen korigovat skóre a po výhře 3:2 se s evropskými poháry loučí.

Drama bylo i u kata Sparty. Trabzonspor vyhrál venkovní zápas 3:1 a vše nasvědčovalo tomu, že o postupujícím je rozhodnuto. Jenže AEK nic nezabalilo a rychle vstřelilo dva góly. Trabzonspor další branku už nedostal a díky pravidlu o venkovních gólech může slavit.

Přemožitel Plzně z Antverp dlouho držel postupový stav 1:0, po dvou zbytečných červených kartách ale dohrával v devíti a v nastavení dostal vyrovnávací gól, který poslal zápas do prodloužení.

V něm už Antverpám došly síly a Alkmaar dokonale využil soupeřova oslabení. V krátkém rozmezí vstřelil tři góly a raduje se z postupu.

Končí i FCSB, které vyřadilo Mladou Boleslav. Bukurešť doma uhrála s Guimarães  bezbrankovou remízu, v Portugalsku ale po přísné penaltě prohrála 1:0.