Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 12. 2018
KHL Zadlužený klub

Slovan je blízko konci v Kontinentální lize, klub to nepopírá

Slovan Bratislava
Zdroj: Profimedia

Blíží se konec slovenského hokeje v KHL? Na Slovensku se mluví o tom, že by měl Slovan Bratislava opustit Kontinentální ligu. Samotný klub to nepopírá.

„Jakékoli spekulace na toto téma jsou v této chvíli předčasné, Slovan je pořád pevnou součástí KHL a je naší povinností vůči fanouškům i městu dohrát sezonu se ctí,“ uvedl klub na svém webu.


„Na druhou stranu by bylo dobré, aby rozhodnutí o účinkování v další, resp. dalších sezonách padlo optimálně ještě v průběhu ledna či února. To však ovlivňuje více faktorů, převážně ekonomických,“ nevyvrací fakt, že by se o konci v klubu nemluvilo.


Důvod je jasný. Už dlouho se ví, že se klub potácí ve finanční krizi a ruská soutěž mu vůbec nevyhovuje. Hráči si stěžují, že nedostávají výplaty a jejich výkony jsou mdlé. Po právu jim tak patří předposlední místo Západní konference.


Proto už se snaží Slovan najít sponzora, který by klub vytáhl z nejhoršího. To už se ale dlouho nedaří a proto chtějí mít v Bratislavě jasno už na začátku příštího roku. „Hrajeme o budoucnost Slovanu, musíme se zmobilizovat a začít vyhrávat,“ snaží se hráče vyhecovat trenér Országh.


Pravděpodobně se ale blíží nevyhnutelné a dlouho očekávaný návrat do slovenské ligy je na spadnutí. Fanouškům by se možná ulevilo. Alespoň by zase viděli svůj klub vyhrávat.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:55 17:10

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   20:50

   NHL – akce měsíce

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 16:50 17:05

   Teleshop

   17:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   19:05

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   19:35

   NBA – akce měsíce

   19:40

   Magazín NBA Action (29)

   20:10

   Ligue 1 Preview (33)

Celý Program