Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 12. 2018
KHL Zadlužený klub

Slovan je blízko konci v Kontinentální lize, klub to nepopírá

Slovan Bratislava
Zdroj: Profimedia

Blíží se konec slovenského hokeje v KHL? Na Slovensku se mluví o tom, že by měl Slovan Bratislava opustit Kontinentální ligu. Samotný klub to nepopírá.

„Jakékoli spekulace na toto téma jsou v této chvíli předčasné, Slovan je pořád pevnou součástí KHL a je naší povinností vůči fanouškům i městu dohrát sezonu se ctí,“ uvedl klub na svém webu.


„Na druhou stranu by bylo dobré, aby rozhodnutí o účinkování v další, resp. dalších sezonách padlo optimálně ještě v průběhu ledna či února. To však ovlivňuje více faktorů, převážně ekonomických,“ nevyvrací fakt, že by se o konci v klubu nemluvilo.


Důvod je jasný. Už dlouho se ví, že se klub potácí ve finanční krizi a ruská soutěž mu vůbec nevyhovuje. Hráči si stěžují, že nedostávají výplaty a jejich výkony jsou mdlé. Po právu jim tak patří předposlední místo Západní konference.


Proto už se snaží Slovan najít sponzora, který by klub vytáhl z nejhoršího. To už se ale dlouho nedaří a proto chtějí mít v Bratislavě jasno už na začátku příštího roku. „Hrajeme o budoucnost Slovanu, musíme se zmobilizovat a začít vyhrávat,“ snaží se hráče vyhecovat trenér Országh.


Pravděpodobně se ale blíží nevyhnutelné a dlouho očekávaný návrat do slovenské ligy je na spadnutí. Fanouškům by se možná ulevilo. Alespoň by zase viděli svůj klub vyhrávat.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

   11:15

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

Celý Program