Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2016 15:25
Bez peněz Nejistá budoucnost

Bratislava jde ve stopách Slavie. Budou také hrát jen mladíci?

Miloš Říha na střídačce Slovanu Bratislava
Zdroj: Profimedia

Bez peněz do hospody nelez! Heslo, kterým se měl možná řídit na začátku sezony bratislavský Slovan v KHL. V týmu, kde hraje krom domácích Slováků také řada Čechů i jiných cizinců, jsou velké finanční potíže. Připomíná to nedávný příběh pražské Slavie, která letos musela jeden zápas odehrát jen s unavenými juniory. Teď to hrozí i svěřencům Miloše Říhy.

Slovan Bratislava dluží svým hráčům plat za čtyři měsíce práce. Hokejistům už dochází trpělivost a velmi nahlas se hovoří o tom, že v pátečním zápase s Metallurgem Novokuzněck prostě nenastoupí. Připomíná to tak trochu příběh pražské Slavie, která řešila na začátku sezony podobný problém.

 


Její hráči odmítli nastoupit ze stejných důvodů. Zápas v Prostějově tak museli odehrát unavení junioři, kteří ve stejný den už jeden zápas ve své kategorii odehráli. Nakonec tomu odpovídal i výsledek 0:13 v neprospěch sešívaných.

 

Tým Bratislavy, který vede český trenér Miloš Říha, pod nímž hraje celkem sedm českých hokejistů, zatím do boje posílat juniory nemusel. To však neznamená, že je důvod k radosti. Fanoušci začínají zápasy opouštět předčasně a hráči toho mají opravdu dost. "Je to špatné," shodují se ve Slovanu všichni.


Platy měly hráčům dorazit do konce listopadu, ale ani teď se tomu tak nestalo. V nejbližších hodinách budou mít bratislavští hokejisté poradu, kde se rozhodne, jak se zachovají dál. Nahlas přiznávají, že je ve hře i taková možnost, že by nikdo nenastoupil do nadcházejícího zápasu.


"Řešíme to s tím, že jsme všichni na jedné lodi. Ale nepomáhá to. Věřím, že to vedení vyřeší, ale kdy, to opravdu nevím, " řekl český útočník Radek Smoleňák. "Toto jsem v životě nezažil. Jsou mezi námi i hráči, kteří počítají každé euro. Když domů člověk nenosí peníze, rodiny se nás často ptají, kde jsou peníze a jak zaplatíme účty," dodal.


 

lju TN.cz