Hokej mistrovství juniorů

Slovenský skandál: Hráč otevřeně vypráví o šokujícím chování kouče

Ernest Bokroš a Martin Pospíšil
Zdroj: Profimedia
Ernest Bokroš a Martin Pospíšil

Ve slovenském hokeji už dlouhodobě nepanuje dobrá nálada. Atmosféra je napjatá mezi členy tamních soutěží i reprezentací napříč kategoriemi. Poslední skandál tam řeší po mistrovství světa do 20 let. Jedna z opor slovenské dvacítky se pustila do kouče Ernesta Bokroše. Útočník Martin Pospíšil ho veřejně zkritizoval a odkryl hodně zajímavá témata ze zákulisí.

Mistrovství světa juniorů může mnohým hráčům otevřít cestu do nejlepších soutěží světa. I proto se všichni chtějí ukázat. Obecně platí, že trenéři (zejména evropských týmů) vybírají své svěřence hlavně v zámoří. Tam dlouho patřila mezi nejlepší ligy světa trojice OHL, WHL a QMJHL. Přidávají se ale i další, třeba USHL. V té je jedním z nejproduktivnějších hráčů Martin Pospíšil.

 


A právě tento centr týmu Sioux City neměl i přesto v nominaci být. Trenér Slováků Ernest Bokroš, který mimo jiné dovedl v roce 2004 Zlín k extraligovému titulu, neměl o Pospíšila k překvapení mnohých zájem. "Bokroš, který měl nechtěl nominovat, dostal „příkazem“ od Miroslava Šatana (generálního manažera), aby mě na MS vzal. Bokroš se mě pak snažil zbavit přes ostatní hráče, ale ti se mě zastali," uvedl otevřeně Pospíšil na sociální síti.

 


K hokejistovi se vedení národního týmu chovalo jako k hadru. "Po šesti hodinách letu na mě na letišti nikdo nečekal. Až hráči mi napsali, ať si vezmu taxíka a přijedu z letiště. Poté mi Bokroš oznámil, že nebyl s mými výkony moc spokojený, a že to vypadá, že na MS hrát nebudu," pokračoval Pospíšil o otřesném chování týmových funkcionářů.

 


A napjatá atmosféra se netýkala jen Pospíšila. "Jakou zlou náladu dělal Bokroš v týmu během MS, to se snad nedá ani popsat. Dříve jsem nechtěl svým starším bratrům věřit, co mi vyprávěli o Bokrošovi, prý jim nadával do k*kotů, ale teď jsem to sám zažil," popisoval naštvaný hráč. "Píšu to, aby si to na svazu uvědomili a začali s tím něco dělat," vysvětlil.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program