Slavia otočila zápas s Olomoucí a drží první místo. Uspělo i Slovácko

Kapitán Slavie Jan Bořil
Skok Aleš
Aleš Skok
16.1. 2021 20:28

Další várku zápasů má ve svém prvním jarním kole česká nejvyšší fotbalová soutěž. Z vítězství se raduje Slavia, která uspěla nad Olomoucí v poměru 3:1, ale skóre musela otáčet. Uspělo i Slovácko, které se posunulo na čtvrté místo. Ostatní zápasy skončily remízou.

Olomouc překvapila pražskou Slaviia, když se dostala v 15. minutě do vedení. Kúdelovu chybu využil Radim Breite, který tváří v tvář Kolářovi uspěl.

Jenže Kúdela svou chybu napravil a o čtyři minuty později srovnal z pokutového kopu. A ve 39. minutě přišla další penalta. K té se postavil Jan Kuchta, jehož střela byla vyražena, ale pouze zpět k jeho kopačkám a s dorážkou už si poradil.

Na 3:1 po hodině hry zvyšoval opět Jan Kuchta, který se dostal k hlavičce z malého vápna, ale tu Mandous vyrazil. Opět si tak musel poradit dorážkou. Slavia se tak může radovat z další ligové porážky a v pohodě vede tabulku i nadále.

V zápase mezi Slováckem a Karvinou se jako první dostali do šance hosté, jenže Papadopulosova hlavička byla slaboučká. Vše důležité tak přišlo až ve druhém poločase.

V 52. minutě byla po zásahu VAR nařízena penalta, kterou proměnil Vlastimil Daníček. O sedm minut později už to bylo o dvě branky. Na malém vápně se k hlavičce dostal Jan Kliment a nemýlil se.

Karviná se snažila s výsledkem něco udělat, ale v zakončení ji nebylo přáno. Papadopulos dokonce neproměnil pokkutový kop. Slovácko se tak po vítězství 2:0 posunulo na čtvrtou příčku.

Překvapivě ztratil Liberec s Bohemkou. Domácí se sice dostali ve třinácté minutě do vedení zásluhou Mosquery, ale v 70. minutě vyrovnal Pulkrab.

Stejným výsledkem skončil i zápas mezi Boleslaví a Brnem, bez branek pak Opava se Zlínem.