fotbal kvalifikace o EURO

Slováci nadělili soupeři bůra! Uspěl i Bílkův Kazachstán

Michal Bílek

Čeští trenéři ve službách zahraničních reprezentací zvládli se svými svěřenci úterní zápasy kvalifikace o EURO 2020. Michal Bílek dovedl Kazachstán k výhře 4:0 nad San Marinem a Pavel Hapal zase se slovenským národním týmem vyhrál v Ázerbájdžánu 5:1.

Jak Kazaši, tak Slováci naplno dokázali potvrdit roli favorita. Bílkovi svěřenci se ale proti evropskému trpaslíkovi první poločas trápili. První gól vstřelili až v nastavení. Po hodině hry pak v rozmezí tří minut přidali další dvě branky a výsledek korunovali trefou deset minut před koncem.

To Slováci šli proti Ázerbájdžánu do vedení již po osmi minutách a do půl hodiny vedli už 2:0. Soupeř sice snížil, ale hned o minutu později vrátil dvougólové vedení Hamšík. Ve druhé půli slovenský kapitán přidal druhý gól a s 24 reprezentačními góly je nejlepším střelcem národního týmu.

Pět minut před závěrečným hvizdem dal výsledku konečnou podobu Hancko.