mistr ligy

Trpišovský podepsal smlouvu ve Slavii na pět let! Na dresech bude orloj

Richard Wagner
Richard Wagner
20.8. 2020 13:32
Téma:

Fotbalová Slavia se chystá stejně jako dalších sedmnáct týmů na start nového ročníku Fortuna ligy. Před prvním výkopem klub uspořádal tiskovou konferenci, kterou můžete sledovat živě. Nové smlouvy se dočkal Jindřich Trpišovský, který prodloužil o pět let. Podle informací ze zákulisí by si měl přijít na 1,3 milionu korun.

Hned na úvod se chopil slova předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, který zhodnotil pozitivní finanční situaci. "Na jaře jsme se báli, co udělá s hospodařením klubu koronavirus. Jsem rád, že jsme se z toho dostali dobře. Nemáme dluhy a všechny závazky máme vyrovnané. Těšíme se, že od příštího týdne začnou chodit platby za Tomáše Součka, permanentky a další."

 

Slavia samozřejmě hodlá útočit na zlatý hattrick a cílem je se probojovat do Evropy. "Rádi bychom dostali alespoň jednoho hratelného soupeře a neměli jen zážitkový los. Podřídíme vše tomu, abychom hráli základní skupinu Ligy mistrů a na jaře alespoň Evropskou ligu," uvedl dále Tvrdík, který zároveň ocenil i přístup vládnoucích orgánů, které vyšly klubům vstříc.

 

 

Za velkými úspěchy kluibu stojí trenér Jindřich Trpišovský, který se dočkal nové smlouvy. "Obdivuji jeho profesionalitu, entuziasmus a víru. Není to jen trenér, je to jeden ze symbolů klubu. Jsem šťastný, že jsme se dokázali domluvit s ním a jeho týmem na dalších pět let. Jde o smlouvu 3+2, tedy tři roky a dvouletá oboustranná opce," řekl sešívaný boss.

 

 

"Vážím si, že můžeme pokračovat v naší cestě. Začátek byl krkolomný, za dva a tři čtvrtě roku jsme ale dokázali to, co jsme chtěli. Kluci vědí, že prioritou pro mě bylo zůstat ve Slavii. Chtěli jsme, aby měla Slavia jméno na evropské scéně a to se nám povedlo," komentoval svůj podpis 44letý kouč, který by měl navíc dostat bonus 100 tisíc korun za každý získaný bod.

 

 

"Z některých stran jsem slýchal, že jsme dosáhli už všeho, co jsme mohli dosáhnout, a že je čas jít dál. Já si to ale nemyslím. Vrchol ještě může teprve přijít," popsal dál trenér, který upřednostnil Eden před nabídkami z Ruska a Arábie.

 

Na začátek sezóny se těší i kapitán Slavie Jan Bořil. "Druhé soustředění bylo specifické. Měli jsme pozitivní test a museli domů. Nebylo to komfortní, ale věřím, že jsme dobře připraveni na start podzimu. Věřím, že první zápas vyhrajeme. První a všechny," vyslal nesmělou výzvu.

 

 

Slávisté také představili nové dresy, ve kterých budou útočit na třetí triumf v řadě. "Je to splnění snu, prezentovat dresy, které jsou součástí celosvětové kampaně firmy Puma. Řadíme se do společnosti klubů jako Manchester City či AC Milán," řekl 1. místopředseda představenstva Tomáš Syrovátka.

 

"V rámci regionu střední a východní Evropy je pro nás Slavia klíčovým klubem, je prioritou. Proto jsme vytvořili speciální design dresů," prozradil zástupce značky Puma Jan Sochor.

 

 

"Design vychází z hlubokého respektu naši značky ke Slavii a hlavnímu městu. Rozhodli jsme se vyobrazit grafické prvky orloje. Věřím, že nové dresy přinesou Slavii štěstí a pomohou navázat na dosavadní úspěchy," vysvětlil Sochor.

 

 

Ve speciálním videu pak dres hodnotili nejen hráči, ale i slavné osobnosti, které se řadí mezi fanoušky týmu z Edenu. Další speciální video pak představilo úspěchy klubu pod taktovkou Trpišovského.

 

Do kádru áčka přibylo v létě pět hráčů. Další příchody mají podmínku. "Máme v hlavě tři možná jména, která by klub mohla doplnit. Nabídky chodí a my musíme být připraveni. Kádr ale nemůže být nafouknutý. Uvažujeme o třech zahraničních hráčích. Jeden je mladý, dva pak hotoví. Ti jsou ale podmíněni odchodem našeho hráče," vysvětlil Trpišovský.

 

 

Sešívaní chystají také výkup akcionářů. „Budeme jeden tým, který bude mít k dispozici vlastní fotbalový stadion. Vede to k vyšší efektivitě v rozhodování a stabilitě,” ohlásil Tvrdík.

 

Slavia je aktuálně v režimu částečné karantény, v neděli jí bude čekat první kolo od 16.30 v Českých Budějovicích.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   12:30 13:00
   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Magazín NBA Action (5)

   12:25 12:50
   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

Celý program