NBA2K Sundays

Courtois potřetí zvítězil, s ovladačem v ruce ho neporazil ani Agüero

Václav Trousil
12.4. 2020 22:12

Belgický brankář Thibaut Courtois ani ve třetím díle projektu NBA2K Sundays nenašel přemožitele. Tentokrát na něj nevyzrál argentinský fotbalový útočník Sergio Agüero, který prohrál 52:65.

Nový projekt basketbalové NBA nahrazuje nedělní evropský zápas týdne, který se kvůli pandemii koronaviru nemůže uskutečnit.

Tentokrát si belgický fotbalový brankář pozval Sergia Agüera, se kterým se utkal ve videohře NBA 2K20. Courtois si tentokrát vybral za tým Houston Rockets, naopak Agüero si zvolil San Antonio Spurs, aby vzdal hold argentinskému basketbalistovi Manu Ginobilimu, který v reálném světě dres San Antonio oblékal 16 let (2002-2018).

Courtois v předchozích dílech pokaždé zvítězil. Nejprve vyhrál nad německým fotbalovým obráncem Matsem Hummelsem 69:50 a pak porazil i belgického útočníka Romela Lukaka 72:65. Nezaváhal ani ve třetím utkání, kdy na něj nestačil Argentinec Agüero.

Úvodní minuty se nesly ve znamení nepřesných střel a dlouho tak na výsledkové tabuli visela jednociferná čísla. K výraznému zlomu tak došlo až ve druhé čtvrtině.

Courtois se konečně sehrál se svým novým týmem, který táhne James Harden a začal sázet úspěšné trojky. Naopak argentinský snajpr, který ve fotbale střílí jeden gól za druhým, se ve virtuálním basketbalu se střelbou stále pral.

Po poločase tak bylo skóre 35:23 ve prospěch belgického gólmana. Courtois si pak svoje vedení držel až do konce utkání. Agüero se sice snažil se svým San Antoniem svého soupeře ještě potrápit, závěrečná koncovka však byla znovu proti němu.

Kromě samotného zápasu se ještě Courtois svého soupeře zeptal, jak tráví čas během koronavirové pandemie.