Nova Sport 2 a Voyo

Duše českého samuraje v dokumentu: Jiří Procházka – Vědomý bojovník

Téma:
UFC

Že je skvělý fighter, o tom nikdo nepochybuje. Ale Jiří Procházka inspiruje i tím, jak přistupuje k životu. Svou cestou motivuje tisíce dalších lidí. Vydejte se společně s námi do nitra nejlepšího českého MMA zápasníka a poznejte ho opravdu zblízka.

Už v neděli v noci zažije dlouho očekávanou premiéru v nejprestižnější organizaci světa UFC. Zdolá tím další metu na cestě stát se nejlepším bojovníkem planety. Ale on nechce být šampionem pro to, aby měl peníze, slávu a krásné ženy.
 

Procházku žene touha posouvat úroveň vědomí lidstva na vyšší úroveň. Touží se přičinit o to, aby lidé byli šťastní a naplno využívali svých schopností. A když se stane nejslavnějším fighterem planety, bude mít pozornost celého světa.


„Chci lidi probudit k životu, ale také, aby v sobě rozvinuli potenciál těch svých předpokladů a schopností, které jim byly dány. A to do maxima. Do úplného maxima. A v tomhle světě musíš být úspěšný, abys předal nějakou message. Je potřeba opravdu, ale opravdu plně ohromit lidi, aby si řekli WOW – máte moji pozornost. A pak budu mít jejich pozornost,“ říká v pořadu Nova Sport.


Rozpovídá se také o tom, jaké knihy ho ovlivnily na začátku jeho duchovní cesty. Kterak člověk může dosáhnout plného štěstí a klidu, ale také jak se dostat do přítomného okamžiku. „Musíme si uvědomit, že nejsme ta mysl a naučit se pozorovat tu mysl. Potom si člověk uvědomí, že není ta snůška představ, který v sobě má. Protože mysl je pouze databáze informací, který v sobě člověk nashromáždí. Potom se z ní vymaní a začne se na ten svět dívat těma jinýma očima.“

 


Ten už jde několik let na svou vlastní cestou, díky které objevuje své strachy, postoje k životu či automatické programy. O poznatky, které nabyl, se prostřednictvím tohoto pořadu chce podělit i s ostatními. „Je potřeba žít ten život naplno, ať už v jakýchkoliv ohledech, tak se nespokojit s tím málem,“ říká Procházka.

 


Pokud vás Jirkova životní filosofie zajímá, nenechte si ujít premiéru 47 minut dlouhého exkluzivního pořadu Nova Sport Jiří Procházka – Vědomý bojovník. Už v sobotu od 20:40 na Nova Sport 2 a Voyo.

 

Související témata:
Petr Hrubec TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program