Aktualizováno 4.7. 2018 21:50
wimbledon 2018 3. den

Po Plíškové postoupila i Šafářová! Strýcová se představí až ve čtvrtek

Lucie Šafářová

Ve druhém mkole Wimbledonu porazila Karolína Plíšková Bělorusku Viktorii Azarenkovou a poprvé v kariéře se tak dostala dál než jen do druhého kola. Z postupu se raduje i Lucie Šafářová, která zdolala Polku Agnieszku Radwaňskou. Zápasy Kateřiny Siniakové a Barbory Strýcové se kvůli dešti odehrají až ve čtvrtek.

Šafářová vyřadila Radwaňskou

Po Karolíně Plíškové postoupila do třetího kola také Lucie Šafářová. Ta si poradila s Polkou Agnieszkou Radwaňskou ve dvou setech.

Šafářová v prvním setu ztrácela a to až do desáté hry, kdy vyrovnala a pak otočila na 7:5. Podobné drama nabídl konec druhého setu. Lucie Šafářová vedla 5:1, ale nakonec vyhrála "jen" 6:4.

Plíšková potvrdila roli favoritky a poprvé v kariéře postoupila do 3. kola Wimbledonu

Karolína Plíšková v prvním kole porazila domácí tenistku Harriet Dartovou. Suverénní vítězství to ale nebylo. První set vyhrála rodačka z Loun až v tiebreaku, druhý prohrála 2:6 a až třetí ovládla v poměru 6:1.

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia Karolína Plíšková

Do zápasu druhého kola vstoupila Karolína Plíšková velmi dobře. První set vyhrála 6:3 a stejným poměrem uspěla i ve druhé sadě. Poprvé v kariéře tak postupuje do třetího kola Wimbledonu.

Soupeřkou sedmé nasazené Češky v boji o postup do osmifinále bude v pátek Rumunka Mihaela Buzarnescuová, která hraje Wimbledon poprvé.

Federer si ve druhém kole Wimbledonu hladce poradil s Lackem

Obhájce titulu a osminásobný vítěz Wimbledonu Roger Federer na trávě v Londýně hladce zvládl i druhé kolo. Slováka Lukáše Lacka porazil 6:4, 6:4 a 6:1 a v dalším kole čeká švýcarského tenistu vítěz zápasu mezi Chorvatem Ivem Karlovičem a Němcem Janem-Lennardem Struffem.