Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

wimbledon 2018 4. den

Vyvedený den: Postupuje Veselý, obě Češky i Slovenka Cibulková!

Jiří Veselý
Zdroj: Profimedia
Jiří Veselý

Počasí i náročný program neumožnil ve středu odehrát všechna utkání a tak se tyto zápasy dohrávaly dnes. Barbora Strýcová postoupila, stejně tak i Kateřina Siniaková, která s Tunisankou bojovala dvě a půl hodiny. Slovenským fanouškům udělala radost Dominika Cibulková, která porazila Johannu Kontaovou. Závěr vydařeného dne uzavřel Jiří Veselý, který porazil Argentince Schwartzmana.

AKTUÁLNĚ: Dnes postoupil obě Češky - Barbora Strýcová i Kateřina Siniaková. Rovněž i jediný český zástupce v mužské dvouhře Jiří Veselý a také Slovenka Dominika Cibulková. Program 4. hracího dne ale na stanicích Nova Sport 1 a 2 pokračuje.

 

Siniaková ukázala pevné nervy a dvě a půl hodiny dlouhou bitvu vyhrála

 

Siniaková přišla v prvním vyrovnaném setu s Džabúrovou o podání čistou hrou ve dvanácté hře. Ve druhé sadě nedávnou vítězku akce ITF na trávě v Manchesteru přetlačila, ale při využitém setbolu spadla. Ve třetí sadě si nechala zalepit levé koleno a prohrávala už 2:5. Dokázala ale srovnat a dvakrát pak za stavu 6:5 a 7:6 neúspěšně podávala na vítězství. Duel ukončila až na třetí pokus.

 

Kateřina Siniaková
Zdroj: Profimedia Kateřina Siniaková
 

 

Siniaková zdolala vítězku juniorky na Roland Garros z roku 2011 Džabúrovou po téměř dvou a půl hodinách hry. Ve Wimbledonu je ve 3. kole podruhé v kariéře a střetne se s Italkou Camilou Giorgiovou.
 

 

Barbora Strýcová si pohlídala zápas s Curenkovou

 

Strýcová je po Karolíně Plíškové a Lucii Šafářové třetí Češkou ve třetím kole. Doplnit je ještě může Kateřina Siniaková, která s Ons Džabúrovou z Tunisu prohrála první set 5:7. Jiří Veselý bude hrát se čtrnáctým nasazeným Diegem Schwartzmanem z Argentiny, který si v 1. kole připsal první výhru na trávě v kariéře.

 

Dvaatřicetiletá Strýcová si pro pátou účast ve třetím kole v All England Clubu došla aktivní hrou. Výborně se pohybovala a prakticky nechybovala. V hodinovém představení měla podle statistiky pouze pět nevynucených chyb.

 

Barbora Strýcová
Zdroj: Profimedia Barbora Strýcová

 

Jen v koncovce se trošku trápila. Ve druhém setu už vedla 5:1, ale podobně jako o den dříve Šafářová přišla o tři hry a nakonec využila čtvrtý mečbol.

 

Hned v pátek Strýcová nastoupí proti třinácté nasazené Görgesové. S Němkou má pozitivní bilanci 6:5, ale poprvé dojde na jejich souboj na trávě.

 

Loňský finalista Čilič vypadl ve Wimbledonu ve druhém kole

 

Tenisový Wimbledon přišel ve 2. kole o nasazenou trojku, loňský finalista Chorvat Marin Čilič překvapivě podlehl v pěti setech Argentinci Guidu Pellovi. Dvaaosmdesátý hráč žebříčku Pella prohrával 0:2 na sety, ale nakonec po více než třech hodinách zvítězil 3:6, 1:6, 6:4, 7:6 a 7:5. Světové pětce Čiličovi nepomohlo ani 27 es.

 

Zpočátku přitom šlo všechno podle papírových předpokladů, jenže ve třetím setu chorvatský vítěz US Open 2014 a letošní finalista Australian Open poprvé přišel o servis a nakonec i o celou sadu. Ve čtvrté si oba hráči neudrželi podání dvakrát, v tie-breaku byl přesnější Argentinec.

 

V rozhodujícím setu Čilič za stavu 4:5 ještě odvrátil dva mečboly, avšak ve 12. hře nabídl Pellovi další dva a osmadvacetiletý Argentinec napočtvrté uspěl. Díky tomu poprvé v kariéře postoupil na grandslamu do třetího kola.

lju, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:20 15:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:30

   The Boodles 2019

   16:30

   Element (390)

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 14:20 14:35

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:00

   Běhej lesy – Vysočina

   19:15

   Spartan race – Dolní Morava

   19:30

   Czech rally 2019 (4)

Celý Program