Aktualizováno 18.2. 2019 20:18
číslo 68 legenda na bruslích

Jágr a Plekanec hráli v jedné lajně! Kladno odváží tři body z Havířova

Tomáš Plekanec a Jaromír Jágr

Jaromír Jágr se po roční pauze vrátil do ostrého hokejového utkání! Po 366 dnech byl v akci a bojoval o body do tabulky na ledě AZ Havířov. Společnost v útoku mu dělá Tomáš Plekanec. Do statistik se ale Jágr zapsal jen díky dvouminutovému trestu.

Jaromír Jágr v minulém týdnu prohlásil, že ve 46 letech už hrát nebude. V pátek ale oslavil 47. narozeniny, a jeho start v pondělním zápase tedy nebyl vyloučen. „Uvidíme. Jestli Jarda bude hrát, se rozhodne až ráno před odjezdem na zápas,“ vysvětloval v neděli trenér David Čermák.

Line-up utkání Havířov - Kladno
Zdroj: hokej.cz Line-up utkání Havířov - Kladno

Potvrzení toho, že česká hokejová ikona po roce nastoupí, přinesl elektronický on-line zápis na webu hokej.cz. Jaromír Jágr figuroval v první formaci Kladna společně s Tomášem Plekancem a Antonínem Melkou.

A Jágra nebylo možné přehlédnout. Pokud byla na ledě jeho formace, hrálo se často v pásmu Havířova. Číslo 68 pak dostalo také spoustu prostoru v přesilovce, Kladenští ale jen nastřelili tyčku. Ve 14. minutě to ale sedmačtyřicetiletý matador přehnal s kličkováním, ztratil puk a pak musel hasit svou chybu faulem. Díky němu se také poprvé zapsal do statistik, připsal si dvě trestné minuty.

Kladenští Jágrovo vyloučení odbránili a naopak chvíli poté vymyslel Plekanec brejk pro Stranada, který byl tváří v tvář brankáři Bláhovi faulovaný. Nařízené trestné střílení pak sám kapitán Jakub Strnad proměnil a poslal Rytíře do vedení 1:0.

Ve druhé třetině pak navýšil vedení Kladna Ladislav Zikmund. Rytíři dokázali uhájit čisté konto a Jaromír Jágr se rozhodně nešetřil, odehrál celé utkání.