ms hokej 2016 další výhra

To bylo drama! Český tým zvítězil v utkání nad Švýcarskem

Čeští hokejisté

Česká hokejová reprezentace si v posledním utkáním v základní části MS se Švýcarskem zajistila výhrou 5:4 prvenství ve skupině A. Čtvrtfinále odehrají Češi ve čtvrtek v 15:15 proti Spojeným státům, které sice prohrály se Slovenskem 2:3 v prodloužení, k postupu to ale stačilo.

V první třetině utkání se prosadil nejprve švýcarský soupeř a gól Denise Hollensteina poslal tým helvétského kříže do vedení. Vyrovnání přišlo vzápětí, když za český tým srovnal skóre na 1:1 Michal Kempný.

Ve druhé třetině navíc proměnil trestné střílení Lukáš Kašpar a Češi vedli 2:1. Když v poslední třetině zvýšil na 3:1 Martin Zaťovič, zdálo se, že je utkání rozhodnuté. V přesilové hře po gólu Simona Mosera Švýcaři snížili, ale drama se nekonalo. Čtvrtý gól českého týmu přidal Tomáš Zohorna a do prázdné branky poslal puk Michal Jordán.

Houževnatý soupeř ale nenechal českou reprezentaci vydechnout a nakonec přidal i třetí gól. Po vhazování zneklidnil české fanoušky Noah Schneeberger a bylo to 5:3.

Dramatické to ale nakonec bylo, protože zásluhou Svena Andrighetta Švýcaři opět snížili a to už na 5:4!

Češi nakonec udrželi vedení a díky vítězství tak vyhráli skupinu A. Ve čtvrtfinále se utkají ve čtvrtek s týmem USA.

ČR - Švýcarsko 5:4 (1:1, 1:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 17. Birner (Kempný, Řepík), 25. Kašpar z trestného střílení, 42. Zaťovič, 50. T. Zohorna (Kousal, Kolář), 55. Jordán - 12. Hollenstein (Andrighetto, Schäppi), 46. Moser (Du Bois, Trachsler), 56. Schneeberger (Moser, Hofmann), 60. Andrighetto (Hollenstein).