Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Javier Zanetti

Slavný fotbalový obránce otevřel první italskou akademii na Letné

Bývalá hvězda Interu Milán, Argentinec Javier Zanetti je v Praze, kde se zúčastnil slavnostního otevření první fotbalové akademie italského klubu v Česku. Hovořil také o šancích Slavie proti Interu v Lize mistrů.

Inter Academy vznikla v roce 2008 a zúčastní se jí běžně až deset tisíc dětí z celého světa. První areál a celkově 18. akademie Interu Milán vznikne na Letné, což potvrdili také zástupci italského celku na pondělní tiskové konferenci, které se osobně zúčastnil i vítěz Ligy Mistrů z roku 2010 Zanetti.

Šestačtyřicetiletý bývalý obránce nebo záložník po 19 letech v Interu ukončil kariéru před pěti lety. V Miláně působí jako viceprezident, tedy na stejné pozici jako Pavel Nedvěd v Juventusu.

„Pavel byl pokaždé hodně nepříjemný soupeř, stejně jako třeba Petr Čech. Teď se soustředíme hlavně na Slavii, která u nás hraje příští týden. Bude to první zápas ve skupině, nechceme nic podcenit,“ řekl na adresu slávistického týmu Zanetti.

Mládežnická akademie Interu patří k nejlepším na světě. Funguje v patnácti zemích světa, nově také v Česku.


 

„Vybrali jsme Česko, protože tu v mládeži vidíme vysoký potenciál. Po celý rok tu budou přítomni naši trenéři, kteří spolu s těmi místními vytvoří tréninkový program,“ dodal slavný italský obránce.

Projekt Inter Academy v Praze startuje od 23. září, kdy do areálu na Letné zamíří stálý trenér, který se bude starat o chod akademie. Následně se má otevřít i druhý komplex. Kde to bude, však není zatím jasné.
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program