Javier Zanetti

Slavný fotbalový obránce otevřel první italskou akademii na Letné

Bývalá hvězda Interu Milán, Argentinec Javier Zanetti je v Praze, kde se zúčastnil slavnostního otevření první fotbalové akademie italského klubu v Česku. Hovořil také o šancích Slavie proti Interu v Lize mistrů.

Inter Academy vznikla v roce 2008 a zúčastní se jí běžně až deset tisíc dětí z celého světa. První areál a celkově 18. akademie Interu Milán vznikne na Letné, což potvrdili také zástupci italského celku na pondělní tiskové konferenci, které se osobně zúčastnil i vítěz Ligy Mistrů z roku 2010 Zanetti.

Šestačtyřicetiletý bývalý obránce nebo záložník po 19 letech v Interu ukončil kariéru před pěti lety. V Miláně působí jako viceprezident, tedy na stejné pozici jako Pavel Nedvěd v Juventusu.

„Pavel byl pokaždé hodně nepříjemný soupeř, stejně jako třeba Petr Čech. Teď se soustředíme hlavně na Slavii, která u nás hraje příští týden. Bude to první zápas ve skupině, nechceme nic podcenit,“ řekl na adresu slávistického týmu Zanetti.

Mládežnická akademie Interu patří k nejlepším na světě. Funguje v patnácti zemích světa, nově také v Česku.


 

„Vybrali jsme Česko, protože tu v mládeži vidíme vysoký potenciál. Po celý rok tu budou přítomni naši trenéři, kteří spolu s těmi místními vytvoří tréninkový program,“ dodal slavný italský obránce.

Projekt Inter Academy v Praze startuje od 23. září, kdy do areálu na Letné zamíří stálý trenér, který se bude starat o chod akademie. Následně se má otevřít i druhý komplex. Kde to bude, však není zatím jasné.
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:45 21:00

   RunTour - Pardubice

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program