Aktualizováno 12.12. 2018 22:02
přímý přenos prestižní anketa

Vítězem ankety Zlatý kanár je FedCupový tým, Kvitová chyběla

Český fedcupový tým

Vítězem tradiční tenisové ankety EMOS Zlatý kanár se stal potřetí v historii FedCupový tým, který v listopadu opět vrátil vítězství v tradiční soutěži do České republiky a vyhrál šestý titul za posledních osm let.

Na pódium si pro ocenění přišly Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a Lucie Šafářová a spolu s nimi i kapitán Petr Pála. „Vždy to byla radost, když jsem mohl sedět na lavičce. Jsem vděčný za to, jaké hráčky máme, a věřím, že ještě není všem dnům konec,“ uvedl Pála.

Nejlepší tenistkou se stala Petra Kvitová. Sedmá hráčka žebříčku WTA dokázala v roce 2018 vyhrát pět turnajů na okruhu WTA a byla i členkou vítězného týmu ve Fed Cupu. Na slavnostní galavečer ale nepřijela a cenu za ní převzal otec.
Absentoval i vítěz mužské ankety Tomáš Berdych, který také poslal pro ocenění svého otce. Nejlepším týmem byl vyhlášen FedCupový tým,

V dalších anketách brali ocenění také Lukáš Rosol a Kateřina Siniaková za největší posun v žebříčku ATP a WTA.

Deblovým párem roku se stala dvojice Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, která se pyšní ziskem dvou grandslamových titulů na French Open a ve Wimbledonu.
Talentem roku mezi chlapci byl vyhlášen šestnáctiletý Dalibor Svrčina, vítěz turnajů v Thajsku a Malajsii. Talentem roku mezi dívkami je Linda Nosková. Nejlepším vozíčkářem pak Tomáš Svášek.

Cenu NOVA Sport za nejlepší tenisový výkon ve Wimbledonu získaly Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková díky vítězství v deblovém turnaji.

Oceněni byli i sekretář Slovenského tenisového svazu Igor Moška, který prosazoval zavedení předkola nového formátu Davis Cupu. Cenu obdržel také trenér Lukasze Kubota a bývalý kouč Benjamina Beckera – Jan Stočes. V minulém roce byl vyhlášen deblovým trenérem roku na okruhu ATP. In memoriam je ocenění uděleno Jiřímu Vojzolovi, uznávanému sportovnímu fotografovi.

Slavnostní vyhlášení nejlepších tenistek a tenistů uplynulé sezony se uskutečnilo v Přerově, vystoupili na něm i Petr Rychlý a Celeste Buckingham. a živě ho vysílal NOVA Sport 1.

Už za týden budou už nejlepší české tenistky a tenisté bojovat o titul mistrů ČR smíšených družstev. Kdo přijde do tenisové haly v Říčanech nebo k obrazovkám Nova Sport 1, tak se bude mít rozhodně na co dívat.

Na soupiskách jednotlivých týmů Moneta Tenisové extraligy 2018 figurují hráči a hráčky světového formátu, včetně české tenisové špičky. Dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová, světová jednička ve čtyřhře a fedcupová šampionka Kateřina Siniaková jsou největšími hvězdami týmu TK Sparta Praha.

Naopak v týmu TK Agrofert Prostějov se domácímu publiku představí například sestry Plíškovy, čerstvá vítězka Fed Cupu Barbora Strýcová nebo reprezentant Jiří Veselý. Aktuálně jedenáctá hráčka světa Anastasija Sevastová zase bude oporou týmu RPM Oáza Říčany.

Jaké týmy se do finále dostanou a jestli se týmu TK Agrofert Prostějov podaří po jedenácté v řadě vyhrát titul mistrů ČR smíšených družstev, se dozvíme 19. 12. 2018 od 10 hodin na Nova Sport 1.

• 01:05 03:45

Hokej: NHL – play-off