Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.11. 2015 12:06
příčina předčasné úmrtí

Za smrt Lomua může dlouhý let. Legendu ragby zabila embolie

Jonah Lomu
Zdroj: Twitter
Jonah Lomu

Slavný novozélandský ragbista Jonah Lomu, který minulý týden nečekaně zemřel v pouhých čtyřiceti letech, podle všeho doplatil na dlouhé cestování letadlem. Ikoně tohoto sportu se měla stát osudnou krevní sraženina.

Jonah Lomu zemřel minulou středu jen den poté, co se vrátil z Anglie, kde Nový Zéland ovládl světový šampionát. Bývalý lékař novozélandského národního týmu John Mayhew, který pomáhal dlouholeté opoře All Blacks s léčbou chronického ledvinového onemocnění, tvrdí, že nejpravděpodobnější příčinou předčasného Lomuova úmrtí je krevní sraženina, která se v těle čtyřicetiletého Novozélanďana utvořila během dlouhého letu z Londýna do Aucklandu s mezipřistáním v Dubaji. 

 

 

Přitom když letadlo přistálo v Aucklandu, nejevil Lomu žádné známky zdravotních potíží. "Vrátil se z Velké Británie a vypadal, že je v dobrém zdravotním stavu." řekl Mayhew televizní stanici BBC. "Myslíme si, že nejpravděpodobnější příčinou byla sraženina v plicích, což může být komplikací při cestování na dlouhé vzdálenosti. U Jonaha bylo kvůli jeho onemocnění ledvin riziko ještě vyšší," vysvětlil lékař. Podle Mayhewa Lomu vůbec nevěděl, co se stalo. "Myslím, že zemřel okamžitě," tvrdí.


 

Jonah Lomu je ve světě ragby a především na Novém Zélandu takovou personou, že mu bude věnována vzpomínková bohoslužba, která se bude konat na padesátitisícovém stadionu Eden Park v Aucklandu. Premiér John Key očekává, že na Lomua přijde zavzpomínat velký počet lidí. "Jonah se dotkl života lidí nejen po celé zemi, ale i po celém světě," vzdal mu hold novozélandský ministerský předseda.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tohle se neokouká: Studenti uctili památku největšího ragbisty!

TN.cz