Sparta doma přetlačila Baník. Slavia jede nadále bez porážky

Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 21:40
9.5. 2021 17:47

V české nejvyšší fotbalové soutěži se nadále bojuje o pohárové pozice. O druhé místo nadále bojuje Sparta, která si poradila s Baníkem. Jednu z nich nadále drží také Slovácko, které uspělo v Karviné. Svou dlouhou šňůru bez porážky prodloužila Slavia, která uspěla v Olomouci. Radují se i České Budějovice, které zdolaly Pardubice.

Na Spartu čekal hodně nepříjemný soupeř v podobě Baníku Ostrava. A v prvním poločase byl na hřišti právě jen letenský celek.

A také se právě domácí dočkali branky, když se míč objevil ve vápně u Davida Moberga Karlssona, který neměl problém skórovat. Jenže ve druhém poločase Baník srovnal krok z ojedinělé akce. Přesně do šibenice napálil míč David Buchta.

Jenže v 79. minutě šla Sparta opět do vedení. Bořek Dočkal využil zaváhání defenzivy hostů a krásným obloučkem přehodil Laštůvku. Na 3:1 upravil mazáckým způsobem Adam Hložek, kterého našel přesným pasem opět Dočkal. Pražané tak snížili náskok na druhý Jablonec na tři body a mají zápas k dobru.

Fotbalisté Slavie prodloužili ligovou sérii bez porážky na 43 zápasů. Neuspěla proti nim ani Olomouc, která hrála na vlastním hřišti.

V zápase se mohlo skóre pohnout už v prvním poločase, když byl sešívaným odpískán pokutový kop, který ale následně VAR vytáhl na hranici vápna.

Jediná branka zápasu tak padla až po změně stran. Konkrétně v 78. minutě se z rohového kopu dokázal hlavou prosadit Jan Kuchta. Slavia tak zvítězila 1:0, naopak Olomouc tři kola po sobě nebodovala.

Slovácko se v zápase s Karvinou dostalo do vedení už v jedenácté minutě. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Vlastimil Daníček a počínal si parádně.

Definitivní rozhodnutí ale přišlo v poslední desetiminutovce. Trošku se štěstím se v pokutovém území dostal míč k Milanu Petrželovi, který z kroku propálil naprosto vše.

Slovácko tak pošesté za sebou porazilo Karvinou 2:0 a upevnilo si čtvrté místo před Plzní, na kterou má náskok čtyř bodů. Západočeši ale mají zápas k dobru.

V dalším zápase uspělo českobudějovické Dynamo proti Pardubicím. Jihočeši sice byli v prvním poločase horším celkem a několikrát je zachránil brankář Vorel, jenže do kabin šli s vedením 1:0.

Centr Čoliče uklidnil na zadní tyči do branky Marko Alvir. V druhé půli byl tým Davida Horejše lepší a vše korunovala výstavní branka Benjamina Čoliče z přímého kopu. Dynamo tak na domácím hřišti zvítězilo po šesti zápasech.