Liga mistryň

Slávistky proti Arsenalu neměly šanci. V Edenu vyfasovaly bůra!

Fotbalistky Slavie se radují z gólu
Zdroj: Twitter Arsenal Woman

Debakl sice v závěru odvrátily, přesto první zápas osmifinále Ligy mistryň nezvládly. Fotbalistky Slavie prohrály v Edenu 2:5 a odveta v Londýně tak bude spíše formalitou. Hned čtyři branky vstřelila útočnice anglického celku Vivianne Miedemaová.

Už od úvodní minuty Arsenal prokazoval svou sílu. Nicméně první dvě branky anglickému velkoklubu slávistky darovaly. Nejprve Pincová si nezpracovala hlavou míč, naopak ho odrazila k Meadové, která vyslala přihrávku za obranu Slavie na Miedemaovou, která po rychlém brejku prostřelila Lukášovou mezi nohama.

U druhé branky hrubě nezvládla situaci brankářka Lukášová, jejíž nohou přeskočil po malé domů míč a napadající Miedemaová vstřelila další branku.

Nizozemská útočnice zkompletovala hattrick po devětatřiceti minutách. Hororový poločas tak skončil s výsledkem 0:3.

Jenže ani vstup do druhé půle nebyl povedený. Miedemaová záhy zvýšila na 4:0 a pátý gól po necelého hodině hry přidala z pokutového kopu Littleová.

Ačkoliv byly slávistky hodně psychicky dole, dokázaly aspoň odvrátit debakl. V posledních dvaceti minutách se trefily Svitková a Perssonová. Odveta se hraje za 14 dnů v Londýně. Postupové šance Pražanek jsou ale mizivé.