Fotbal Evropská liga

Slavii čeká taktická bitva, na Genk vyrukuje s tím nejlepším

Jindřich Trpišovský
Zdroj: Profimedia
Téma:

Důležitý zápas Evropské ligy je tady. Slavia vstupuje do jarní části Evropské ligy zápasem s Genkem a Vladimír Coufal má jasno. Bude to taktická bitva!

Oba týmy jsou na tom ve svých ligách velmi podobně. Slavia vede před Plzní o šest bodů, Genk má v Belgii dokonce jedenáctibodový náskok. A teď se tito suveréni potkají v evropském poháru.


„Genk má fantastické hráče a vede belgickou ligu. I když jsme posílili, je to pořád hodně silný tým. Pro postup uděláme všechno, ale Genk rozhodně nebyl vysněným soupeřem. Je velmi silný a zároveň to není tak atraktivní jméno jako Arsenal, Chelsea nebo Benfica. Nám nezbývá nic jiného než postoupit, abychom fanouškům představili atraktivnějšího soupeře,“ zhodnotil soupeře Vladimír Coufal na předzápasové tiskové konferenci.„Bude to zápas svázaný taktikou. Nejspíš to bude i hodně nervózní. Ani jeden tým nebude chtít dostat gól. My do toho ale půjdeme naplno a pokusíme se vyhrát třeba o dvě branky, ať máme co nejlepší pozici do odvety,“ slibuje útočný fotbal slávistický obránce.


„S
tav kádru je stejný jako před utkáním s Teplicemi. Drobné potíže mají Honza Sýkora a Muris Mešanovič, zbytek týmu se připravuje normálně. Budeme se snažit zítra vyrukovat s tím nejsilnějším, co máme k dispozici,“ slíbil fanouškům skvělou podívanou trenér Trpišovský.


Rozhodovat bude především produktivita. V Evropě byly zápasy obou týmů svázanější, je to zápas play-off, každý gól bude rozhodovat. Oba týmy mají rychlý přechod do útoku a rychlé hráče. Oba týmy budou přemýšlet o zachytávání soupeřových protiútoků,“ prozradil Trpišovský, co bude první zápas play off rozhodovat.


Slavii po zápase s Genkem čeká veledůležitý souboj v české lize s Plzní. Tu ve čtvrtek večer také čeká zápas Evropské ligy a to doma s Dinamem Záhřeb. „To je dobře. Aspoň bude míň spekulací, že někdo odpočíval, měl lepší podmínky a někdo ne. Je to fajn i pro fanoušky, oba týmy čekají během osmi dnů tři náročná utkání. A v neděli nikdo nebude moct říkat, jestli někdo měl o den volna navíc,“ těší férovost zápasu jara Jindřicha Trpišovského.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:35 21:20
   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Házená: THW Kiel - TBV Lemgo Lippe

   18:55 20:40
   20:40

   Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

Celý program