Radující se Stanislav Tecl po brance do sítě Sparty
Skok Aleš
Aleš Skok
11.4. 2021 20:29

Slávisté dokázali zvítězit i ve druhém derby letošní sezóny! A navíc opět Spartě nepovolili branku. Pod vítězství 2:0 se podepsal brankou znovu Tomáš Holeš a Stanislav Tecl. Náskok sešívaných v čele soutěže už je na 17 bodech.

Úvod zápasu přitom patřil Spartě, která byla aktivnější a vytvářela si zajímavé šance. Hancko vysunul do úniku Hložka, ale Kolář předvedl parádní zákrok.

I nadále pokračovali Letenští v dobrém výkonu. K pěkné střele se dostal Ladislav Krejčí mladší a poté se k jemné tyči, která skončila těsně vedle tyče, dostal Hložek.

Následně tvrdou pumelici vyslal kapitán Dočkal, jenže Kolář byl opět proti a podržel svůj tým. Na konci poločasu tak slávisté trestali. Po pěkné narážečce se prosadil milimetrově přesnou technickou střelou Tomáš Holeš.

Ve druhém poločase už byl lepší domácí celek a tým Pavla Vrby nevěděl pořádně co hrát. Zlepšený výkon korunoval druhou brankou Stanislav Tecl, který se obtočil kolem Sáčka a zakončil přesně do šibenice.

Slavia tak vede ligu už o 17 bodů a udělal možná ten poslední a nejdůležitější krok k titulu.

V dalších zápasech se dařilo hostujícím týmům. Brno uspělo na hřišti Českých Budějovic v poměru 2:0 a na záchranu Zbrojovka momentálně ztrácí tři body.

Před nimi jsou Teplice, které doma prohrály s Mladou Boleslaví 1:3. Právě Středočeši mají ještě o bod víc.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.