Další výhra

Slavia potvrdila roli favorita proti Karviné. Trefil se i oslavenec Škoda

Fotbalisté Slavie zdolali doma Karvinou

Ani duel mezi Slavií a Karvinou neměl jasný průběh. Sešívaní měli sice po většinu zápasu převahu, znovu je však trápila koncovka. Nakonec si však Pražané poradili a díky gólu Ladislava Takácse a proměněné penalty Milanem Škodou v samotném závěru zvítězili 2:0.

Slavia Praha vstoupila do utkání lépe a hned ve čtvrté minutě orazítkoval tyč Josef Hušbauer. Pražané si dokázali vytvořit mnoho dalších šancí, proti byla ale pozorná obrana Karviné a také skvělý brankář Pastornický, který vychytal Sešívaným hned několik příležitostí.

Slavia se tak dokázala prosadit až v 62. minutě, když si na centr Stanciua naskočil Ladislav Takács a dal svůj premiérový gól za pražský celek. Sešívaní pak mohli jít i do dvougólového vedení, ale branka Josefa Hušbauera nebyla po zhlédnutí videa uznána.

Nicméně Pražané se nakonec druhého gólu dočkali. Oslavenec Milan Škoda, který si připsal svůj 300. start v nejvyšší fotbalové lize, totiž proměnil penaltu v samotném závěru a upravil skóre na konečných 2:0. Sešívaní tak znovu odskočili Plzni na rozdíl 11 bodů. Naopak Karviná je nadále poslední.