fungující klub

Slavia vítězí i na poli ekonomickém, sešívání vydělali stovky milionů

Jaroslav Tvrdík tleská
Zdroj: Profimedia
Jaroslav Tvrdík tleská
Jiří Průša
Jiří Průša
10.7. 2020 20:15
Téma:

Slavia ovládla poslední dva ligové ročníky a zaujala i na evropské scéně. To, že klub funguje dobře, dokládá i ekonomická stránka. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík prozradil, jak si klub vede, čímž naznačil, že výprodej úspěšných hráčů se nekoná.

Že se Slavii daří sportovně, může vidět každý při zápasech. Jak je na tom klub ekonomicky už zjistíte jen těžko. Aby uklidnil a potěšil příznivce "sešívaných", prozradil Jaroslav Tvrdík, jak klub v uplynulé sezoně hospodařil.


"Splnili jsme si i další cíl - hospodařit v černých číslech," uvedl Tvrdík na svém twitteru. "Sezonu 2019/2020 Slavia bez ohledu na koronavirus ukončila v zisku nižších stovek milionů Kč (před prodejem Tomáše Součka)," vyjádřil číselně další povedenou sezonu Slavie.


Sešívaní začli uplynulou sezonu prodejem obránců Ngadeu-Ngadjuie a Deliho do Belgie. Poté odešel do Itálie Jaromír Zmrhal a nejvíce peněz do slávistické kasičky přiteklo při odchodu Alexe Krále do Ruska.Dále Slavii pomohla účast v milionářské Lize mistrů a za (zatím) hostování Tomáše Součka West Ham údajně zaplatil přes sto milionů korun. Přestože v době koronavirové krize většina klubů na světě šetřila, kde se dalo a hráči si dobrovolně snižovali platy, aby kluby přežily, v Edenu se vydělaly obrovské peníze.Pro fanoušky "sešívaných" je to dobrá zpráva. Když se klubu finančně daří, nemusí Slavia prodávat své hvězdy a může naopak ještě posílit kádr a zamířit tak za mistrovským hattrickem.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   17:40 18:10
   18:10

   NHL News

   18:25

   Házená: Bergischer HC - SC Magdeburg

   20:20

   Kolo pro život - Dobřichovice

   20:35

   Sestřih Evropské ligy UEFA (14)

   21:00

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Plekanec

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - FC Lorient

   16:55 18:55
   18:55

   NHL - akce měsíce

   19:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Toronto FC

   21:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - CF Montreal

   23:05

   Rychlá kola (5)

   23:35

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

Celý program