fungující klub

Slavia vítězí i na poli ekonomickém, sešívání vydělali stovky milionů

Jaroslav Tvrdík tleská
Zdroj: Profimedia
Jaroslav Tvrdík tleská
Jiří Průša
Jiří Průša
10.7. 2020 20:15
Téma:

Slavia ovládla poslední dva ligové ročníky a zaujala i na evropské scéně. To, že klub funguje dobře, dokládá i ekonomická stránka. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík prozradil, jak si klub vede, čímž naznačil, že výprodej úspěšných hráčů se nekoná.

Že se Slavii daří sportovně, může vidět každý při zápasech. Jak je na tom klub ekonomicky už zjistíte jen těžko. Aby uklidnil a potěšil příznivce "sešívaných", prozradil Jaroslav Tvrdík, jak klub v uplynulé sezoně hospodařil.


"Splnili jsme si i další cíl - hospodařit v černých číslech," uvedl Tvrdík na svém twitteru. "Sezonu 2019/2020 Slavia bez ohledu na koronavirus ukončila v zisku nižších stovek milionů Kč (před prodejem Tomáše Součka)," vyjádřil číselně další povedenou sezonu Slavie.


Sešívaní začli uplynulou sezonu prodejem obránců Ngadeu-Ngadjuie a Deliho do Belgie. Poté odešel do Itálie Jaromír Zmrhal a nejvíce peněz do slávistické kasičky přiteklo při odchodu Alexe Krále do Ruska.Dále Slavii pomohla účast v milionářské Lize mistrů a za (zatím) hostování Tomáše Součka West Ham údajně zaplatil přes sto milionů korun. Přestože v době koronavirové krize většina klubů na světě šetřila, kde se dalo a hráči si dobrovolně snižovali platy, aby kluby přežily, v Edenu se vydělaly obrovské peníze.Pro fanoušky "sešívaných" je to dobrá zpráva. Když se klubu finančně daří, nemusí Slavia prodávat své hvězdy a může naopak ještě posílit kádr a zamířit tak za mistrovským hattrickem.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program