Fotbal Fortuna liga

Slavia si smlsla na oslabené Dukle. Střelecky zářil Hušbauer

Slavia Praha
Zdroj: Twitter Slavia Praha

Souboj prvního s posledním dopadl přesně podle postavení v tabulce. Fotbalisté Slavie, kteří vévodí Fortuna lize, ve 27. kole porazili Duklu na Julisce 5:1. Dva góly vstřelil Josef Hušbauer. Před druhou Plzní tak Pražané vedou o deset bodů, nicméně Západočeši hrají v neděli na Slovácku.

Sešívaní o svém triumfu rozhodli za devět minut v rozmezí od 13. do 22. minuty. Nejprve se trefil Masopust, po něm Stoch a třetí zásah přidal Hušbauer. Devětadvacetiletý záložník po změně stran přidal i čtvrtou trefu. Čtvrt hodiny před koncem vstřelil jediný gól Dukly Douděra.

Dvě minuty před koncem dostal červenou kartu domácí Holenda, který před zahráním přímým kopem udeřil loktem Krále do obličeje. Jeho vyloučení musel posvětit videorozhodčí. Oslabenou Duklu pak dokonal úspěšnou hlavičkou Souček.

Slávisté jednoznačným vítězstvím napravili remízu z minulého kola a znovu se vrátili na vítěznou vlnu. Z posledních šesti zápasů popáté vyhráli. Naopak Dukla padla pošesté ze sedmi ligových duelů a stále se krčí na dně tabulky.

Výsledek:

Dukla Praha - Slavia Praha 1:5 (77. Douděra - 22. a 53. Hušbauer, 13. Masopust, 18. Stoch, 90.+3 Souček).