Fortuna liga

Slavia si po oslavách smlsla na Jablonci, Musa je nejlepší střelec ligy

Petar Musa rozhodl zápas Slavie s Opavou
Petar Musa slaví svůj první ligový gól za Slavii. Svým zásahem rozhodl duel proti Opavě.
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 28. 6. 2020

Fotbalisté Slavie Praha ani po titulových oslavách nepřestali mít hlad po vítězstvích. V nedělním klání proti Jablonci si na soupeři doslova smlsli a zvítězili 4:0. Dva góly dal chorvatský útočník Petar Musa, který se navíc dostal do čela nejlepších střelců ligy.

Slavia Praha vstoupila do utkání s několika změny v sestavě, ale jejich hra ani po titulových oslavách vůbec neutrpěla. Důkladně to dokumentovala 8. minuta, kdy se po krásném centru Stancia trefil Petar Musa a otevřel skóre.

Naopak Jablonec, který stále hraje o pohárovou Evropu toho příliš nepředvedl a sešívaní tak pokračovali v uvolněném výkonu, který podtrhl druhým gólem Petr Ševčík.

Ve druhém půli se pak podruhé v zápasu trefil Petar Musa, který dal zároveň svůj třináctý gól v sezoně, čímž se dostal na první místo v tabulce střelců.

Po gólu Masopusta navíc mohl v samotném závěru zkompletovat hattrick, neproměnil však nařízený pokutový kop. Slavia Praha však i tak zvítězila jasně 4:0 a může pokračovat v ligových oslavách. Naopak Jablonec ztrácí bod na čtvrté místo.

Slavia Praha – Jablonec 4:0 (Branky: 7. a 58. Musa, 34. Ševčík, 86 Masopust)

Slavia: Markovič - Coufal, Takács, Kúdela (33. Frydrych), Bořil (77. Felipe) - Stanciu, Ševčík (59. Traoré) - Oscar (77. Masopust), Hilál (59. Hellebrand), Provod - Musa. Trenér: Trpišovský.

Jablonec: Hrubý (29. Hanuš) - Plechatý, Jeřábek, Štěpánek, Krob - Hübschman - Acosta, Pilík, Hämäläinen (68.Chramosta), Černák (46. Macháček) - Doležal (76. Velich). Trenér: Rada.