synot liga 4. kolo

Slavia prolomila sérii, čtyřmi góly to odnesli fotbalisté Jihlavy

Milan Škoda
Zdroj: isifa.com

Slávističtí fanoušci se dočkali první letošní ligové výhry svého klubu. Fotbalisté Slavie porazili v Edenu Jihlavu 4:0. Dva góly vstřelil kanonýr Škoda, po jednom přidali Deli a Souček, pro kterého to byla premiérová trefa v nejvyšší soutěži.

Slávisté začali aktivnější a ve druhé minutě poprvé vystřelili. Pokus Jablonského však mířil jen do rukavic Hanuše. Brankář Jihlavy pak vytáhl i dalekonosný přímý kop Hrubého. Z následného rohu v osmé minutě se už ale domácí prosadili. Škoda v šestnáctce přeskočil Krejčího a razantní hlavičkou poslal míč do sítě.

Pražané dál hrozili z rohových kopů. Nejprve Škoda v souboji s Hanušem hlavičkoval nad břevno, ve 29. minutě už však slávisté vedli o dvě branky. Hrubý z dalšího rohu přihrál Jablonskému, jehož centr zužitkoval opět hlavou Deli. Obránce z Pobřeží slonoviny vstřelil premiérový gól v nejvyšší soutěži.

Jihlava, která v předchozích třech kolech dala jediný gól, si první velkou šanci vypracovala až ve 49. minutě. Domácí obránci nedokázali dostat míč z pokutového území, ale Jungr ani Mešanovič nezakončili přesně.

O deset minut později skórovali potřetí "sešívaní". Deliho hlavičku po přímém kopu Hrubého ještě vyrazil Hanuš, ale s dorážkou si snadno poradil Souček. Také mladý záložník v lize skóroval poprvé.

Slavia svého soupeře přehrávala a v 65. minutě se prosadila poprvé i ze hry. Škoda se protáhl mezi dvěma obránci a povedenou ránou se trefil k tyči. Zaskakující kapitán Slavie si vylepšil střeleckou bilanci v této sezoně na čtyři zásahy.

V závěru ještě Hanuš odmítl pátý gól, když trochu se štěstím zastavil nohou tečovanou střelu. Vršovický tým i tak v lize porazil Jihlavu poprvé od května 2006 a premiérově před svým publikem.

Fotbalisté Slovácka porazili Příbram 2:1. O vítězství rozhodli domácí fotbalisté až v samém závěru zápasu, když v rozmezí šesti minut brankami Vlastimila Daníčka a Mariana Kováře otočili výsledek. Příbrami vedla od 23. minuty gólem Jana Rezka a k vítězství jí nepomohl ani výborný výkon brankáře Aleše Hrušky. Středočeši tak nevyužili šanci dotáhnout se na jediný bod na vedoucí Spartu.