Aktualizováno 21.2. 2019 22:56
odveta evropská liga

Slavia vyřadila Genk! Chybu napravila smrští čtyř gólů. VIDEO

Vladimír Coufal

Fotbalisté Slavie na hřišti Genku vybojovali postup do osmifinále Evropské ligy. Už v 10. minutě sice fatálně chyboval brankář Kolář a domácí poslal do vedení kapitán Trossard, pak ale přišla gólová smršť Slavie, její vítězství 4:1 pečetili svými góly Coufal, Traoré a dvakrát kapitán Milan Škoda.

Slávisté nastoupili v Genku s obměněnou sestavou, už od začátku nečekaně nastoupili Ibrahim Traoré a Lukáš Masopust a od prvních minut drželi s nejlepším belgickým týmem současnosti vyrovnaný průběh zápasu.

V 10. minutě ale přišel šok. Brankář Ondřej Kolář dobře přečetl dlouhý nákop a suveréně vyvezl míč za velké vápno. Pak ale přišla fatální chyba, kdy se gólman Slavie nedokázal domluvit se stoperem Kúdelou a míč odkopl jen k volnému Trossardovi. Kapitán Genku pak pohodlně trefil prázdnou bránu.

Slavia ale brzy odpověděla. Akci po pravé straně zatáhl Traoré, vybídl k centru Zmrhala a po nedůrazném zákroku gólmana domácího týmu hlavičkoval do poloodkryté branky Coufal.

Slavia byla v první půli i dál aktivní, ale další její střelecké pokusy se neujaly. Po půli ale Pražané už byli efektivní a pomohly jim k tomu i chyby belgické obrany.

Vedení zařídil Slavii Traoré, který dorazil míč do brány po srážce stopera a gólmana Genku.

Na 3:1 pro hosty pak zvýšil Milan Škoda, který dorazil do sítě míč po hlavičce Součka, kterou náhradní brankář Jackers reflefivně vyrazil.

Milan Škoda pak přidal ještě jeden gól, když se trefil po rohu Miroslava Stocha.

KRC Genk - Slavia Praha 1:4 (1:1)
Branky: 10. Trossard – 23. Coufal, 54. Traoré, 64. a 68. Škoda. ŽK: Wouters - Kúdela, Traoré, Škoda, Coufal, Van Buren. Rozhodčí: Madden – Connor, Mulvanny (všichni SCO). První zápas: 0:0, postupuje Slavia.