Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal nominace na ligu národů

Pět hráčů Slavie v nároďáku, ze Sparty nikdo! Jarolím pak žertoval

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia

Trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím v úterý nominoval hráče před úvodním zápasem nové soutěže Ligy národů. Zajímavostí je, že proti Ukrajině a následnému přípravnému utkání v Rusku, nefiguruje ani jeden hráč prazšké Sparty, zatímco odvěký rival Slavia jich má v reprezentačním výběru několik. Jarolím tuhle situaci navíc poměrně vtipně okomentoval.

Jarolím si do své nominace vybral ze Slavie obránce Vladimíra Coufala a Jana Bořila, do záložní řady pak nominoval Tomáše Součka, Josefa Hušbauera a Jana Sýkoru.
 


 

Mezi náhradníky jsou pak další hráči Slavie jako brankář Ondřej Kolář, záložník Jaromír Zmrhal a útočník Stanislav Tecl. To ze Sparty si dvaašedesátiletý kouč nevzal nikoho, přestože formu v posledních zápasech prokazuje například záložník Josef Šural.

 

"V minulosti byla reprezentace postavená na hráčích Sparty, Slavie a Plzně, ještě předtím to byla třeba Bohemka nebo Dukla," řekl Jarolím na dnešní tiskové konferenci a zároveň vysvětlil, proč v jeho nominaci hráči Sparty chybí.

 

"Když se na to člověk dívá, tak to spíš vypadá, že je to příprava rumunského nároďáku," zhodnotil Jarolím kádr letenského velkoklubu. "Zápasy Sparty by měl spíš sledovat trenér Rumunska než my. Je to k pousmání, ale je to realita," posteskl si český kouč.

 

Do reprezentačního výběru se po téměř roční pauze vrátil útočník Bořek Dočkal, kterému se nadmíru daří v zámořské MLS.
 


Nová soutěž UEFA Liga národů je rozdělena do čtyř lig a je dodatečnou kvalifikací na mistrovství Evropy 2020. Každá ze čtyř lig bude mít jedno účastnické místo, o které budou bojovat vždy čtyři nejlepší týmy, které si postup nezajistí z běžné kvalifikace. Český celek figuruje v první skupině Ligy B a vedle Ukrajiny má za soupeře ještě bývalého federálního partnera Slovensko.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   23:35

   Večerní Sportovní noviny

   23:40

   Cyklomagazín (3)

   23:50

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program