výměna názorů

Slavia je kvůli divákům pod palbou kritiky, Tvrdík se brání

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík v roušce
Zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia
Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík v roušce
Skok Aleš
Aleš Skok
23.2. 2021 16:43
Téma:

O tom, že by chtěla pražská Slavia dostat alespoň tři tisícovky diváků zpět na stadion, jsme vás již informovali. Ale ne všichni jsou s takovým rozhodnutím ztotožněni. Na internetu se objevily komentáře, že primární jsou děti ve školách a ne diváci ve školách. Jaroslav Tvrdík se ihned ohradil.

Na Twitteru se objevilo vyjádření, ve kterém je Slavia kritizována za své kroky, kterými chce dostat opět diváky na stadion. Podle prvotních informací, by se mohlo na tribunu v Edenu vrátit až 3000 lidí.

 

Slavia nabízí, že všechny otestuje v den zápasu pomocí PCR testů a vše zaplatí klub, což se ale některým lidem nelíbí a primárně by se měl řešit návrat dětí do škol a vzdělání.

 

 

"Prioritou má být vzdělání. Opakuje se situace z podzimu, kdy studenti nemohli do školy, ale na hokej a fotbal mohli. To je zlý sen," píše se.

 

 

Reakce Jaroslava tvrdíka na sebe ale nenechala dlouho čekat. "Zaprvé, na trhu je dostatek volných testovacích kapacit, žádnou nezabíráme. Zadruhé, všechny náklady platí klub. Zatřetí, sejdou se lidé s PCR testy na čerstvém vzduchu, epidemiologická nebezpečnost nula. Začtvrté, pro stát je benefit že bude mít protestovaných PCR testy několik tisíc lidí zdarma," napsal na svém Twitteru.


Druhý krok projektu Cesta ze tmy podpořil sám Jan Blatný.  Ministerstvo zdravotnictví podporu pro redakci Nova Sport vysvětlilo následovně:
 

"Obecně lze říci, že principem těchto pilotních projektů je, že všechny osoby na daném místě podstoupí PCR testy, které pořadatelé dané akce jsou schopni zajistit. Takový postup zajišťuje, že na akci nemůže být nikdo pozitivní a nedojde k přenosu nákazy onemocnění COVID-19. Do budoucna se tak jedná o příslib návratu do normálního života."

 

Takovým testovacím zápasem byl souboj v Evropské lize mezi Slavií a Leicesterem, kde bylo na tribuně přítomných 300 lidí. Podívejte se na sestřih ze zápasu:

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program