liga mistrů

Slavia remizovala na Interu 1:1! O výhru přišla až v nastaveném čase

Peter Olayinka

Fotbalová Slavia remizovala v prvním utkání základních skupin Ligy mistrů na hřišti Interu Milán 1:1. Sešívané dostal do vedení Peter Olayinka, když v 64. minutě dorazil do brány střelu Zeleného. V nastavení ale vyrovnal Nicolo Barella.

První půli odehráli slávisté na slavném San Siru velmi aktivně a nebojácně. První střelu na bránu vyslal Stanciu z trestného kopu a gólman Handanovič musel na zem. Pak se předvedl rychlonohý Lautaro Martinez, který si s míčem seběhl na levou stranu a křížnou střelu otřel o vzdálenější tyč. Největší šanci první půle promarnil D´Ambrossio, jehož hlavičku na brankové čáře vyrazil brankář Kolář do bezpečí.

Obranu Interu zaměstnával především rychlonohý Olayinka, který dělal domácím problémy svým presinkem, z něhož vznikaly nebezpečné situace. Dva ataky nigérijského forvarda také kvůli faulům zastavil hvizd rozhodčího.

Nadějnou akci v závěru poločasu pak ještě sehráli Souček s Masopustem, ten však nezvolil ideální řešení finální přihrávky.

Druhý poločas začal velkými šancemi Interu, po kterých byl hrdinou hlavně gólman Ondřej Kolář. Klíčovým okamžikem se ale brzy stal faul Asamoaha na Traorého, který sudí nechali přezkoumat, aby se ujistili, že nešlo o prohřešek za červenou kartu.

Asamoah mohl zůstat na hřišti, zraněného Traorého ale čekalo střídání. Na hřiště pak trenér Trpišovský poslal Zeleného, který hru dopředu oživil a brzy po svém příchodu na hřiště vypálil na bránu Handanoviče ostrou ránu, kterou Olayinka pohotově dorazil do brány.

Slavia si sice ještě vytvořila pár nadějných šancí, s blížícím se závěrem ale začalo být horko před bránou Koláře.
Ve druhé minutě nastavení si Inter vybojoval trestný kop, který Sensi zakroutil do břevna, do odraženého míče se ale opřel Barella a vyrovnal. V závěru ještě jeden fantastický zákrok vytáhl brankář Kolář.

Liga mistrů, základní skupina:
Inter Milán - Slavia Praha 1:1 (0:0)
Branky:
90+2. Barella - 63. Olayinka. ŽK: Asamoah, Lautaro Martínez, Politano - Hovorka, Souček. Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli (vš. Fr.).

Inter Milán: Handanovič – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar – Candreva (50. Lazaro), Sensi, Brozović (71. Barella), Gagliardini, Asamoah – Lautaro Martínez (72. Politano), R. Lukaku.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Souček, Hušbauer – Masopust (79. Júsuf Hilál), Traoré (60. Zelený), Stanciu – Olayinka (85. Provod).

• 01:05 04:05

NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins