Důležitá výhra

Slavia vyhrála v Kluži. Jediný gól vstřelil Masopust, Kolář chytil penaltu

Slávisté se radují z gólu Lukáše Masopusta
Zdroj: Twitter Slavia Praha

První zápas čtvrtého předkola Ligy mistrů zvládli na výbornou. Fotbalisté Slavie vyhráli v Kluži 1:0. O jedinou branku se postaral po nacvičeném signálu Lukáš Masopust. V 79. minutě také Ondřej Kolář chytil pokutový kop. Odveta se hraje příští středu v Edenu.

Přáli si, aby neinkasovali a sami aspoň jednu branku vstřelili. Tento scénář se slávistům podařilo bezezbytku naplnit. Pražané byli od začátku mnohem aktivnější. Vypracovali si několik šancí, ale pokulhávali v koncovce. Mezi tři tyče se například nevešly střely Van Burena, Stanciua či Olayinky.

Střeleckou nemohoucnost zlomili slávisté po necelé půlhodině hry. Stanciu zahrál rohový kop na zcela volného Masopusta, který lehkou střelou placírkou z voleje překvapil snad úplně všechny. Nejvíc ale brankáře Arlauskise, který míč nedokázal chytit. Na jeho obranu je potřeba říct, že před ním stál Hovorka, od kterého litevský gólman čekal, že míč lízne. Nestalo se a slávisté se mohli začít radovat z úvodní trefy

On-line reportáž

Slavia bojuje o Ligu mistrů

22:52

To je z on-line přenosu všechno a příště zase na shledanou

22:51
stopky stopky

A je konec! Slavia vítězí 1:0. Jediný gól vstřelil ve 28. minutě Lukáš Masopust. Také připomenu, že v 79. minutě chytil penaltu Ondřej Kolář. Odveta se hraje příští středu v Edenu

22:48

Začal tříminutový nastavený čas

Hráče Kluže inkasovaný gól zaskočil a vyhodil z koncentrace. Tu našli až po změně stran, kdy střídající Rondon oživil útok rumunského celku. Navíc v 51. minutě mohl i srovnat.

Poté, co chyboval Kúdela, trefila jeho střela levou tyč. Kluž to ale nakoplo a Slavii poprvé v utkání pořádně zatlačilo k velkému vápnu. Nic z toho však nevytěžili, a tak rumunskému týmu musel pomoci v 79. minutě až Olayinka, který ve vápně podkopl Omraniho.

A právě francouzský forvard se postavil k exekuci penalty. Ondřej Kolář ale skvěle vystihl směr nedůrazné střely, takže míč dokázal vyrazit.

Ve zbytku utkání sice Kluž tlačila, ale v útoku si nevypracovala žádnou větší šanci, a tak si Slavia veze do domácí odvety jednogólové vedení.