Opory zmizely

Slavia bez útoku! Během týdne odešlo 135 soutěžních branek

Trio slávistických hráčů - Škoda, van Buren, Hušbauer
Zdroj: Profimedia/ koláž tn.cz
Téma:

Že bude fotbalová Slavie zužovat kádr, bylo zřejmé už po konci podzimu. Sešívaným utekl postup do jarní části evropských pohárů a vzhledem k širokému týmu se dalo očekávat, že Slavii někteří hráči opustí. V posledním týdnu však z Edenu odešla hned tři zvučná jména, která tvořila ofenzivní osu bíločervených.

Mezi ně patřila i slávistická ikona a kapitán týmu Milan Škoda, který se po osmi letech strávených v sešívaném dresu rozhodl odejít do tureckého Rizesporu. S jeho odchodem zároveň odešlo 90 branek. Na druhou stranu 33letý vytáhlý útočník měl už své roky ve Slavii odpracované a během podzimu do hry častokrát nezasáhnul, proto byl jeho odchod poměrně logickým krokem.

Nicméně o pár dní později se ke Škodovi přiřadil i druhý slávistický forvard Mick van Buren. Sedmadvacetiletý Nizozemec se domluvil na půlročním angažmá v holandském ADO Den Haagu a pro Slavii to znamenalo odliv dalších gólů, konkrétně tedy 15 přesných tref. Na druhou stranu, van Buren nebyl v sešívaném dresu příliš produktivní, trenér Trpišovský si ho však vážil pro jeho zarputilost v soubojích.

 

Každopádně těmito dvěma přestupy zůstali v kádru Slavie jen dva typičtí útočníci – Stanislav Tecl a Júsuf Hilál. Jejich bilance v sešívaném dresu navíc není příliš lichotivá. Tecl, který dlouhý čas laboroval se zraněným kolenem, letos nastoupil jen do deseti utkání a dal jednu branku. Hilál se zase po přestupu z Bohemians úplně neetabloval do nového prostředí a způsobu hry kouče Trpišovského, vedení Slavie však do něj stále vkládá velké naděje.

 

Přesto je slávistický tým po odchodu dvou útočníků a přestupu ofenzivně laděného Josefa Hušbaurera (30 gólů za 5 sezon), jenž odešel zkusit štěstí do druholigových německých Drážďan, v útoku hodně oslabený. Je tak pravděpodobně, že by do Edenu mohla zamířit nějaká ofenzivní náhrada.

Nahlas se například mluví o přestupu boleslavského šutéra Nikolaje Komličenka. K uzavření dohody je však údajně zatím daleko, neboť Slavia by preferovala hostování, zatímco jeho zaměstnavatel Mladá Boleslav chce přestup, a to za nemalou částku.

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program