fotbal Zajímavá posila

Sláva, pak zatracení! Napravený hříšník Katidis se upíše Příbrami

Téma:

Byla mu předpovídána velká budoucnost. Mládežnický reprezentant, hvězda AEK Atény. Jenže mladý, tehdy 20letý záložník, se nechal v utkání řecké ligy unést při oslavě vítězného gólu, pozvedl pravici a hajloval směrem k fanouškům. Georgiosovi Katidisovi to prakticky ukončilo slibně rozjetou kariéru a hráč střídal zejména ne příliš známé zahraniční kluby. Teď se upíše nováčkovi z první české ligy - Příbrami.

Katidis patřil mezi talenty od pána boha. V mládežnických národních výběrech běhal po hřišti s kapitánskou páskou a Řecko do něj vkládalo hodně nadějí. Jenže pak přišel osudný prvoligový zápas proti Verii. Mladík Katidis dal rozhodující gól a běžel ho oslavit směrem k fanouškům. Odhodil dres, zvedl pravici a začal hajlovat.

AEK ho samozřejmě ihned vyřadilo z kádru, fotbalista také dostal pokutu a doživotní zákaz nastoupit v řeckém národním dresu. Pro talentovaného Katidise to byl konec. Vysvětlil ale, že žádné sympatie s nacisty ani fašisty nesdílí a všem se omluvil. "Je mi hrozně kvůli těm, které jsem zklamal svou hloupostí. Naprosto chápu rozhodnutí Řecké fotbalové federace, které dlužím velkou omluvu," komentoval tenkrát své chování Katidis.

 

Pomocnou ruku pak podala italská Novara. "Chceme mu dát další šanci, protože jsme přesvědčeni, že i když je taková chyba závažná, přiznat se k ní je ctihodné," komentoval tehdy situaci prezident italského klubu. Média na Apeninském poloostrově označila mladíka za "Řeckého Di Cania". Legendární Paolo Di Canio ještě v dresu Lazia totiž také při oslavě hajloval.

 

Jenže řecký záložník se na jihu Evropy neprosadil. Ani zpátky doma v Řecku to nebylo ono, putoval tak na sever. Angažovalo ho do týmu finské Jaro, ve kterém už to bylo o poznání lepší. 15 zápasů, 7 gólů, 4 asistence. I proto zaujal po jedné sezoně skauty z České republiky, do které také před rokem putoval.

 

Katidis se stal kapitánem druholigové pražské Olympie. V sezoně dal 8 gólů, 4 připravil spoluhráčům a patřil k hvězdám celé soutěže. Právě proto také Prahu po sezoně opustí. Nováček v první lize zkvalitňuje kádr a přivede právě 25letého Řeka. Řeč je o klubu 1. FK Příbram. Středočeši napraveného hříšníka oblečou do svého dresu spolu s dalšími dvěma posilami. Určitě ale za sebou nemají tak silný příběh jako Georgios Katidis.

Související témata:
med TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

   21:05 23:25
   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   Finále Západní konference NHL 2017

   01:30

   MotoGP - Racing together

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

 • Nova Sport 2

  • UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   22:05 00:35
   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   02:25

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   09:00

   Premier League Darts 2018

   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program