velká komplikace

Šlágr UFC 251 je ohrožen, Burns má koronu! Co bude s Procházkou?

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 4. 7. 2020
Téma:
UFC

Hlavní zápas blížícího se eventu UFC 251 na Fight Islandu se zřejmě neuskuteční. Brazilec Gilbert Burns byl totiž pozitivně testován na koronavirus. Duel s šampionem welterové váhy Kamaru Usmanem tak bude muset odložit.

Zápas Burns vs. Usman měl být vyvrcholením premiérové akce na ostrově Yas v Abú Dhabí. Očekává se, že duel bude odložen na jeden z dalších eventů. UFC ale ještě další podrobnosti nesdělila.

Burns odcestoval z Floridy, kde trénoval, do Las Vegas. Před letem do Abú Zabí ale podstoupil testy a neprošel jimi. Kromě něj byli pozitivní i jeho bratr a člen týmu Herbert Burns a trenér Greg Jones. Ani jeden z trojice tak nebyl vpuštěn do letadla. Na palubu letu ale nenastoupil ani úřadující šampion Kamaru Usman.


Burns se pak k nepříjemné situaci vyjádřil i na svém instagramu: „Jsou to špatné zprávy, necítím se dobře. Ale tuhle bitvu vyhraji. Zůstaňte v bezpečí! Hodně lásky,“ napsal fanouškům.


Pokud UFC oficiálně potvrdí zrušení zápasu Usman vs. Burns, dá se očekávat, že by se na hlavní kartu UFC 251 dostal i duel Jiřího Procházky s Volkanem Oezdemirem. Ten je aktuálně jako poslední na předkartě. Je ale také možné, že by Burnse nahradil někdo z dvojice Jorge Masvidal - Colby Covington.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program