Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokejová extraliga

Šlágr pro Oceláře! Čtyřmi góly během třetiny přejeli Liberec

Hokejová liga: Třinec - Liberec
Zdroj: Profimedia
Hokejová liga: Třinec - Liberec

Třinečtí hokejisté zvítězili v 17. kole extraligy nad vedoucím Libercem 5:3. Oceláři prohrávali po gólech Marka Kvapila po první třetině 0:2, ale otočili skóre mezi 24. až 36. minutou na 4:2. Na obratu se podílel dvěma trefami proti svému bývalému klubu útočník Vladimír Svačina.

Kvapil hned ve svém úvodním střídání natáhl bodovou sérii na patnáct zápasů. Nejproduktivnější hráč extraligy od modré čáry spíše nahazoval puk na teč, ten ale překvapivě prošel až za Hrubcova záda. Obrovskou herní pohodu ukázal Kvapil v 17. minutě. Mezi kruhy si rychle stáhl puk ze vzduchu a vymetl pravý horní růžek.


Otupil tím nápor Třince, který si předtím vypracoval dvě velké šance k vyrovnání. Chmielewski měl po přihrávce Rotha odkrytou branku, ale prováhal pravý moment k zakončení a Will se stihl proti jeho střele přemístit. Poté se liberecký gólman zaskvěl dvakrát proti Marcinkovi, který se před ním ocitl úplně sám po riskantní rozehrávce Teplého. Z následné dorážky trefil Gernát tyčku.


Liberec ještě mohl v závěru prvního dějství po šancích Jelínka a Krenželoka zvýšit, jenže ve druhé třetině zcela vypadl z role. Domácí lavinu spustil Chmielewski, který tentokrát po pasu Ciencialy trefil střelou z první prázdnou branku. Adámkovu ránu vzápětí zastavila tyč, brzy na to však další obránce Gernát z dorážky vyrovnal.


Obrat završil dvěma góly Svačina. Nejdříve ho hezkou přihrávkou uvolnil v předbrankovém prostoru Růžička a třinecký útočník našel místo mezi betony Willa. Poté udeřil Svačina v první přesilové hře Ocelářů střelou z levého kruhu.


Hosty dostaly zpět do zápasu i tempa početní výhody. Kvapil v ní nejdříve trefil tyč a Jelínek zamířil do hrudi Hrubce, ale na začátku třetí třetiny přece jen snížil Ševc střelou mezi betony gólmana Ocelářů.


V cestě za vyrovnáním zbrzdila hosty chyba Šmída. Liberecký obránce promáchl puk, který se od zadního mantinelu odrazil před branku, a pohotový Hrňa ho uklidil do sítě. Z úniku ještě mohl snížit Hudáček, jinak měl ale Třinec zbytek zápasu pod kontrolou.

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 00:40

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program