Francii rozhodčí neuznal dva góly, i tak vyhrála. Rozhodl krásný vlastňák

Radost fotbalistů Francie
David Panuška
15.6. 2021 22:57

Nejočekávanější zápas prvního kola evropského šampionátu nabídl Mnichov. Domácí Německo se postavilo proti největšímu favoritovi na zisk trofeje z Francie a bylo na co koukat.

Právě fotbalisté ze země galského kohouta naskočili do utkání lépe a brzy šli do vedení. Křídelní obránce Hernandéz centroval do vápna na Mbappého, ale Mats Hummels si dal vlastní branku – 0:1.

Domácí reprezentace se ale nevzdávala a inkasovaná branka ji spíše nabudila. Thomas Müller nejdříve hlavičkoval, ale jeho pokus skončil těsně vedle branky.

Německo rozehrávalo i dva přímé kopy z dobré vzdálenosti, ale Toni Kroos v obou případech Llorise nehrozil. Na konci poločasu se ve vápně dostal k míči Gündogan, ale lehce se bál tvrdšího kontaktu a míč skončil vedle branky po slabší střele.

Na startu druhého poločasu mohl navýšit francouzské vedení Rabiot, ale ten na levé straně vápna zakončoval do první tyčky. Na druhé straně byl v obrovské šanci Gnabry, ale zprava střílel z voleje těsně nad branku.

Po více jak hodině hry se střelecky prosadil nádhernou technickou střelou Mbappé, ale branka nebyla pro velice těsný ofsajd uznána. Stejná situace se opakovala poté, co Mbappé naservíroval míč pro Benzemu, ale sudí opět pískl ofsajd.

Sporně zahrál Mats Hummels, který zastavoval rychlonohého Mbappého, ale rozhodčí penaltu nepískl. Kontakt tam byl, ale  obránce Dortmundu přežil bez úhony.

Francie si tak nakonec došla pro hubené vítězství v utkání, které naplnilo předpoklady a opravdu nenudilo. Domácí Německo ale nebezpečnou situaci nevymyslelo.

Německo – Francie 0:1