Aktualizováno 13.3. 2019 10:36
Fotbal Cojones v akci

Sladká pomsta. I Ronaldo ukázal koule a prožil další magickou noc

Diego Simeone a Cristiano Ronaldo

Má za sebou další grandiózní večer. Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo svým osmým hattrickem v Lize mistrů pomohl Juventusu porazit v odvetě osmifinále Atlético Madrid 3:0. A vzhledem k tomu, že Stará dáma první duel ve Španělsku prohrála 0:2, postoupila do čtvrtfinále. A nebyl by to čtyřiatřicetiletý Portugalec, aby v návalu emocí a testosteronu neoplatil obscénní gesto kouči soupeře.

Po prvním vzájemném střetnutí vzbudil vlnu nevole. Kouč Atlétika Diego Simeone provedl své pověstné gesto, kterým chtěl ukázat, že jeho svěřenci měli před třemi týdny „Cojones“ neboli koule.

Diego Simeone ukazuje
Zdroj: Sky sport Diego Simeone ukazuje "Cojones"

I po odvetě se diváci stejného chování dočkali. Jenže už to nebyl argentinský stratég, nýbrž Ronaldo, který pár minut po závěrečném hvizdu provedl symbolizující gesto.

A hráči Juventusu skutečně prokázali, že koule měli. Celý zápas svého soupeře tlačili. Nerozhodil je ani po čtyřech minutách neuznaný gól Chielliniho, kterému předcházel faul Ronalda. Stále totiž věřili ve své schopnosti.

Zářila hlavně největší hvězda. Cristiano vstřelil všechny tři góly svého týmu. Ten rozhodující čtyři minuty před koncem z pokutového kopu. Juventus tak po posledním hvizdu sudího Kuiperse mohl oslavovat svého hrdinu. Svého krále.

„Tohle je důvod, proč mě Juventus přivedl. Abych mu pomohl v magických nocích, jako byla tato. Je opravdu těžké čelit Atlétiku, ale my jsme byli lepší a zasloužili si postoupit,“ pronesl po utkání Ronaldo. „Je ještě brzy mluvit o finále, ale už jsme mu zase o krok blíž,“ dodal vítězoslavně.