to je válec!

Skvostná série Sparty pokračuje! Kolik vítězství chybí k zápisu do historie?

Bořek Dočkal a David Hancko
Zdroj: Profimedia
Bořek Dočkal a David Hancko
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 24. 6. 2020
Téma:

Fotbalová Sparta hraje v nevídané pohodě a pomalu zavírá ústa všem kritikům. Osm vítězství v řadě, to je série, kterou v aktuální sezoně nemá ani konkurenční Slavia. Kdy naposledy se Letenským takhle dařilo?

Z posledních sedmi ligových zápasů získala Sparta kompletních jednadvacet bodů a s pohárem vyhrála už osm zápasů v řadě.


Potlesk na Letnou ale míří i proto, že dokázala v úterním duelu s Baníkem velmi rychle otočit po inkasované brance. Sebevědomí, jaké je najednou v týmu Sparty vidět, tu hodně dlouho nebylo.


„Paradoxně jsme měli možná nejlepší vstup do zápasu, hru jsme měli pod kontrolou, neměli jsme problém s přechodem, dostávat se do centrů. A když jsme dostali gól, nic moc to s námi neudělalo, kluci si za to zaslouží pochvalu,“ komentoval třígólovou smršť nejzkušenější člen týmu Bořek Dočkal.


V českém prostředí se podobná série v aktuální sezoně podařila už jen Plzni, která na začátku jara válcovala vše, co jí stálo v cestě a před koronavirovou pauzou stihla čtyři vítězství v řadě a jako bonus i výhru v poháru. Když pak Adrian Guĺa vrátil svůj tým do hry, dominance trvala další tři duely, než přišla remíza se Slavií.


Slávistické vítězné tažení v letošní sezoně v soutěžních zápasech mělo nejvíce sedm zářezů.


A Sparta potvrzuje, že hlad má stále: „Osm zápasů pořád není šňůra, o které by se mělo nějak mluvit. Pokud ta série může pokračovat i do příští sezony, tak pojďme do toho,“ dodává Dočkal.


Má pravdu, v historii Sparty byly i jiné a hned dvojnásobné vítězné série. Ale pokud by se podařilo to, k čemu Dočkal vyzývá, a do konce sezony by Sparta v lize jen vyhrávala, dostal by se současný tým na sedmé místo historických tabulek.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program