Skvělý vstup do turnaje v Římě, triumf na úvod slaví Bouzková i Strýcová

Barbora Strýcová
Richard Wagner
14.9. 2020 15:48

Dvě české tenistky prožily povedený nástup do turnaje WTA v Římě. Postup z prvního kola slaví Barbora Strýcová a Marie Bouzková. Obě už znají své soupeřky.

Strýcová narazila v prvním kole na Rusku Kuděrmetevovou, proti které předvedla koncentrovaný výkon a postup vybojovala ve dvou setech, které shodně vyhrála 6:3.

Její soupeřka předvedla řadu nevynucených chyb a proti skvěle hrající Strýcové příliš šancí nedostala. Na českou tenistku čeká ve druhém kole těžký, avšak pro fanoušky velmi atraktivní oříšek. Narazí na turnajovou dvojku – krajanku Karolínu Plíškovou.

Ve druhém kole je také Marie Bouzková, která si poradila s o pět let starší Australankou Ajlou Tomljanovicovou. První sadu ovládla poměrem 6:3. Ve druhém setu sice prohrávala již 1:3, ale poté získala čtyři gemy v řadě a nakonec i celý set.

Ve druhém kole pak narazí na kazašskou tenistku Rybakinovou. Do boje půjdou v úterý ještě další dvě Češky –  Markéta Vondroušová bude čelit Japonce Doiové a Kateřina Siniaková Němce Kerberové.

Velmi náročné klání čeká na poraženou finalistku z US Open, Viktoria Azarenková se po příletu z Ameriky postaví hned v úterý Venus Williamsové.